عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۱۶۶۸
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
امروز هفتم فروردین‌ماه برابر با اول ماه شعبان‌المعظم است. ماهی که پیامبر (ص) آن را ماه خودش نامیده و برای این ماه فضیلت‌های بی‌شماری است.

عقیق:امروز هفتم فروردین ماه برابر با اول ماه شعبان‌المعظم است. ماهی که پیامبر (ص) آن را ماه خودش نامیده و برای این ماه فضیلت‌های بی‌شماری است.

از اعمال مشترک ماه شعبان می‌توان به روزه‌گرفتن، صدقه دادن، قرائت صلوات و مناجات شعبانیه اشاره کرد که در ادامه به تفصیل این اعمال می‌پردازیم.

ذکر روزانه استغفار یکی از اعمال توصیه شده در ماه شعبان‌المعظم است به این صورت که هر روز هفتاد مرتبه ذکر «استغفرالله الذی لا اله الا هو الحی القیوم الرحمن الرحیم و اتوب الیه» قرائت شود.

قرائت صلوات شعبانیه هر روز هنگام ظهر و نیز نیمه شب از دیگر اعمال توصیه شده برای این ماه عزیز است، همچنین مناجات شعبانیه از دیگر اعمالی است که قرائتش بسیار توصیه شده است. مناجاتی که مناجات همه ائمه است و در آن معارف عالی اسلامی و چگونگی مناجات با خدا بیان شده است.

گفتن ذکر «لا اله الا الله و لا نعبد الا ایاه مخلصین له دین و لو کره المشرکون» هزار مرتبه در تمام ماه شعبان از دیگر اعمال توصیه شده برای این ماه معظم است.

نماز ویژه ماه شعبان از دیگر اعمال این ماه است که در هر پنجشنبه شعبان‌المعظم خوانده می‌شود به این صورت که دو رکعت نماز در هر رکعت بعد از سوره حمد صد بار سوره توحید و بعد از سلام نماز صد بار ذکر صلوات قرائت شود.

همچنین روزه گرفتن از دیگر اعمال توصیه شده برای ماه شعبان است و امام صادق علیه‌السلام در این زمینه می‌فرمایند: کسی که روز اول ماه شعبان را روزه بگیرد وارد بهشت می‌شود و کسی که دو روز را در این ماه روزه بگیرد خداوند در هر شب و روز به چشم رحمت به او می‌نگرد و کسی که سه روز را روزه بگیرد با خداوند در عرش و بهشت دیدار می‌کند.

صدقه دادن از دیگر اعمال توصیه شده برای ماه شعبان‌المعظم است.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: