عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۱۰۶۰
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
با همکاری مالزی
حوزه/ یک مقام در شرکت توسعه صنعت حلال در مالزی پیش بینی کرد که تا پایان سال ۲۰۲۰ تعداد قراردادها و موارد مسلمان پسند در ژاپن از ۵۰۰ به ۱۵۰۰ افزایش یابد.

عقیق:به نقل از nst، شرکت توسعه صنعت حلال، یک آژانس تحت وزارت تجارت و صنعت بین المللی مالزی پیش بینی کرده که تا پایان سال ۲۰۲۰  یک هزار قرارداد مسلمان پسند به ۵۰۰ مورد فعلی مسلمان پسند و حلال در کشور ژاپن افزوده شود.

محمود عباس رئیس این آژانس گفت: این امر تقاضای صادرات مشاغل حلال در مالزی ایجاد می کند و استعدادهای محلی نقش مهمی برای رشد این بخش ایفاء خواهند کرد.

وی گفت: تسهیلات آژانس در راستای استانداردهای سازگار با مسلمانان برای مقاصد گردشگری محبوب در ژاپن و مناطقی که تعداد قابل توجهی مسافر و بازدیدکننده دارند مانند توکیو، اوزاکا، کیوتو و ساپورو در اولویت قرار دارد. این به دلیل رشد گردشگری اسلامی در مناطقی است که تقاضا برای غذای اسلامی دیده می شود.

به گفته وی توسعه استعدادها در ژاپن به روی مالزی هایی متمرکز می شود که مایل به ایجاد مشاغل حلال در این کشور باشند

وی خاطرنشان کرد: تسلط آنها به زبان و درک فرهنگ ژاپنی ، همراه با پیشینه مالزیایی، به آنها فرصتی می دهد تا شغل خود را در صنعت حلال  ترسیم کنند و در نهایت حرکت را به سمت پیشرفت در صنعت حلال افزایش دهند. ما استعدادها را آموزش می دهیم و آنان را برای آغاز حرکت حرفه ای شان در این بازار آماده می سازیم.

محمود همچنین از برگزاری همایش جهانی حلال ۲۰۲۰ در ماه آوریل خبر داد که در راستای کشف استعدادهای حلال در ژاپن و ایجاد یک گردهمایی برای آنان می باشد.

 وی گفت: این بستر برای حل مسائل تجاری به ویژه در بخش مواد اولیه خام حلال و مواد غذایی نیمه فرآوری شده است که بسیار مورد نیاز جهانی است؛ اما یافتن آن چالش برانگیز است. از طریق همکاری های استراتژیک با ژاپن، سازمان قصد ایجاد یک ابرقدرت حلال در مقیاس جهانی را دارد.

 

منبع:حوزه


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین