عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۰۷۸۱
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
حجت‌الاسلام مهدوی ارفع با بیان اینکه هر انسانی نسبت به نماز، اعتقادات، حجاب و عفاف همسر و فرزندان خود مسئول است و باید در قیامت پاسخگو باشد، گفت: بهترین راه انجام تکالیف سه‌گانه بندگی، الگوگیری از خانواده فاطمی است.

عقیق:حجت‌الاسلام مهدوی ارفع عصر روز گذشته یکشنبه ۲۹ دی‌ماه در محفل معارفی که با حضور زائران و مجاوران در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: الگوی خانواده‌داری حضرت زهرا سلام‌الله علیها برای حقیقت جویان، یک الگوی تمام‌عیار است.

وی افزود: انسان‌های بی‌اراده و سست، هیچ‌گاه نمی‌توانند میان خود، اجتماع و خانواده، ارتباط درستی برقرار کنند و متأسفانه امروزه شاهد هستیم، افراد در انجام تکالیف فردی، خانوادگی و اجتماعی ناتوان هستند و اقدامات تک‌بعدی انجام می‌دهند.

مهدوی ارفع خاطرنشان کرد: مؤمن واقعی نباید از انجام این سه تکلیف غفلت کند و با هنر خاصی که نیاز است بتواند میان این سه، ارتباط برقرار کند.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: انسان اگر بتواند به‌درستی از خود مراقبت دائمی و با نفس خود مقابله کند، هیچ‌گاه آفت‌ها نمی‌تواند به او ضربه برساند به همین علت، انسان باید از خود مواظبت کند و در گام دوم مواظب و مراقب خانواده باشد.

وی یادآور شد: گام سوم در اصلاح جامعه و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است که از مصادیق این موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر، فعالیت‌های نیکوکارانه و فعالیت‌های اجتماعی است.

مهدوی ارفع در ادامه افزود: دستورات قرآن کریم در این سه عرصه بسیار مهم است و انسان نمی‌تواند به بهانه رسیدگی به خود و خانواده از اصلاح جامعه غافل شود و به بهانه رسیدگی به خانواده و اجتماع، از خودسازی غفلت کند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: تمام انسان‌ها در قیامت پاسخگوی تمام اعمال خود هستند و به‌صورت دقیق و حساب‌شده باید در قبال تکالیف، جواب دهند، به همین علت فهم دقیق از سؤال و جواب قیامت، موجب درست زندگی کردن خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در قیامت اعضاء و جوارح انسان، سخن خواهند گفت و شهادت خواهند داد و انسان نسبت به این سه تکلیف، بازخواست می‌شود و غفلت از هرکدام عواقبی خواهد داشت.

مهدوی ارفع تأکید کرد: برای انجام این سه وظیفه باید به سراغ الگوهای درست برویم  که بهترین الگو خانواده‌ای است که با محوریت حضرت زهرا سلام‌الله علیها شکل‌گرفته و سبک زندگی فاطمی مصداق بارز خانواده‌ای است که این سه تکلیف فردی، خانوادگی و اجتماعی را در کنار هم به شیوه مطلوب انجام داده‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: انسان هم نسبت به خود و هم نسبت به خانواده و اجتماع دارای مسئولیت است و فردی که درد مسلمانی را بشنود و به آن اهتمامی نداشته باشد، اصلاً مسلمان نیست.

وی تأکید کرد: هر انسانی نسبت به نماز، اعتقادات، حجاب و عفاف همسر و فرزندان خود مسئول است و باید در قیامت پاسخگو باشد.

مهدوی ارفع در پایان گفت: بهترین راه برون‌رفت از این موضوع و انجام تکالیف سه‌گانه الگوگیری از خانواده فاطمی است.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین