عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۹۹۵۸
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
نامه دبیر ستاد امر به معروف خطاب به مردم؛
جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر در نامه ای به مردم ایران با انتشار نتایج یک نظر سنجی به تشریح علل سوء مدیریت کشور پرداخت و از مردم خواست تا در انتخاب نمایندگان دقت بیشتری کنند.

عقیق:جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نامه ای به مردم ایران، با انتشار نتایج نظر سنجی آن ستاد به تشریح و علل سوء مدیریت کشور پرداخت که متن نامه به شرح زیر است:

مردم شریف و بزرگوار ایران

سلام علیکم

در روزهای گذشته ثبت نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده است و چندی بعد ثبت نام کنندگان در معرض انتخاب ما قرار خواهند گرفت. همان طور که مشاهده می‌کنیم مشکلات بسیاری دامن‌گیر مردم و کشور است و سختی معاش به مردم فشار می‌آورد. در این میان انتخاب ما و دقت در کسی که به او رای می‌دهیم تاثیر بسیاری در فرهنگ ما دارد و همچنین اشخاصی که شرایط مناسب برای نمایندگی ملت را ندارند نباید خود را در معرض قرار دهند، زیرا که امر نمایندگی نه تنها جایگاهی برای کسب درآمد، جایگاه اجتماعی و مانند آنها که حتی جایگاهی برای انجام یک کار مشخص حکومتی مانند کارمند یک اداره دولتی نیز نیست. بنا بر مسلمات دینی مردم مانند حاکمان و مسوولین زندگی می‌کنند و اگر در میان مردم کجی و ناراستی و دروغ و دغل و کلاهبرداری وجود دارد به این علت است که برخی از مسئولین این گونه‌اند و آینه وار واقعیت درون حاکمیت را به نمایش می‌گذارند. از طرف دیگر خوبی­های بین مردم نیز بازتاب نیکی بزرگان و اهل تقوی است که به جامعه سرریز می‌شود.

این حکمت امیر مومنان علی(ع) که مردم بیشتر از پدرانشان به حاکمانشان شباهت دارند (تحف العقول صفحه ۲۰۸) می‌تواند چراغ راهی برای ما در گام دوم انقلاب باشد و موجب گردد در انتخاب خادمانی که خود به خود الگوی ما خواهند شد دقت بیشتری کنیم.

این موضوع توسط ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر از طریق یکی از نهادهای افکار سنجی معتبر کشور در دستور کار قرار گرفته و نتایجی را که در پایین مشاهده می‌کنید نشان می‌دهد که اکثریت بالایی از مردم نیز بر این باورند که اگر حاکمیت اصلاح شود مردم هم اصلاح می‌گردند و زشتی­ها از میان ما ‌می‌رود.

گزارش آماری زیر حتماً در انتخاب ما تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت. در پایان ذکر این حدیث شایسته است که فرمودند: اگر امر به معروف و نهی از منکر نکنید اشرار بر شما حاکم می‌شوند. یکی از بزرگترین معروفات امروز انتخاب نماینده شایسته است. بی تفاوت نباشیم. 

جلیل محبی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:مهر

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: