عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۲۹۱
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۱
امام جمعه نجف اشرف:
حجت الاسلام و المسلمین سید صدرالدین قپانچی خواستار استعفای وزیر ورزش و جوانان عراق شد و وی را مسئول اصلی هتک حرم کربلا دانست و گفت: خوشبختی در رقص و موسیقی نیست، بلکه فراهم آوردن فرصت شغلی و تحصیلی است.

عقیق:حجت الاسلام و المسلمین سید صدرالدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه نماز جمعه خواستار استعفای وزیر ورزش و جوانان شد و وی را مسئول اصلی هتک حرم کربلا دانست و گفت: خوشبختی در رقص و موسیقی نیست، بلکه فراهم آوردن فرصت شغلی و تحصیلی است.

سید قپانچی افزود: وزیر ورزش و جوانان مسئول حوادث افتتاحیه جام قهرمانی است که با رقص و موسیقی همراه بود؛ چرا که این افتتاحیه با آگاهی و حضور وی برگزار شد و این در حالی بود که مردم حیرت زده شده و باور نمی کردند، لذا وزیر ورزش و جوانان باید به خاطر هتک حرمت و تقدس کربلا استعفا بدهد.

وی با تاکید بر اینکه حوادث ورزشگاه کربلا، هتک حرمت امام حسین (ع) و برادرش حضرت اباالفضل العباس (ع است، گفت: یزید امام حسین (ع) را به صورت مادی به شهادت رساند و اینان می خواهند معنویت امام حسین (ع) را از بین ببرند.

اسلام خواهان شادی و خوشبختی جوانان است

امام جمعه نجف اشرف تصریح کرد: اسلام با آزادی و فوتبال مخالف نیست و آن دین آزادی از بردگی و هوس و دین رحمت و بخشش است.

وی ادامه داد: اسلام خواهان شادی و خوشبختی جوانان است، امّا فساد، رقص و موسیقی خوشبختی نمی آورد و خوشبختی در فراهم آوردن فرصت شغلی و تحصیلی برای جوانان است.

از امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) عذرخواهی می کنیم

حجت الاسلام و المسلمین قپانچی از امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) عذرخواهی کرد و گفت: ما هرچه از پیروزی و عزّت داریم به برکت امام حسین (ع) است و آنچه رخ داده عمل انسان های اهل فسق و فجور است.

وی همچنین از شهدایی که برای اسلام و نه برای موسیقی و رقص جانفشانی کردند، عذرخواهی کرد

حوزه علمیه، سخنرانان و مداحان موضع حسینی اتخاذ کنند

خطیب جمعه نجف اشرف از حوزه علمیه، سخنرانان، مداحان، شعرا، ادبا و اهالی رسانه خواست موضع حسینی اتخاذ کنند؛ چرا که اگر ما این بار سکوت کنیم، دشمن با قدرت بیشتر وارد عمل می شود.

سید قپانچی در خطبه دینی به سالروز شهادت امام جواد (ع) اشاره کرد و گفت: ما نسبت به اهل بیت (ع) موضع شرعی و عملی داریم و اهل بیت(ع) و کسانی آنان را دوست دارند، دوست می داریم و با دشمنان اهل بیت (ع) دشمن هستیم.

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: