عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۲۵۸
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
در واکنش به حوادث کربلا؛
دیوان وقف شیعی عراق در پی حوادث ورزشگاه کربلا با صدور بیانیه ای، این حوادث را اقدام بسیار ناپسند، خروج از حدود شرعی و ضوابط اخلاقی دانست و گفت: حوادث ورزشگاه، هتک حرمت به تقدس کربلاست.

عقیق:دیوان وقف شیعی عراق در پی حوادث ورزشگاه کربلا با صدور بیانیه ای، این حوادث را اقدام بسیار ناپسند، خروج از حدود شرعی و ضوابط اخلاقی دانست و گفت: حوادث ورزشگاه، هتک حرمت به تقدس کربلاست و باید شجاعانه در برابر این حمله غیر اخلاقی به مقدسات اسلام گرفته شود.

این دیوان از همگی خواست به مسئولیت خود در قبال حرمت  اسلام و حرمت حضرت سید الشهدا (علیه السلام) عمل کرده و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار اینگونه اعمال انجام دهد.

دیوان وقف شیعی از فدراسیون فوتبال عراق شکایت کرد

دیوان وقف شیعی در بیانیه خود گفت: شکایت دیوان وقف به خاطر اعمال خلاف قانون مسئولین عراقی به ویژه فدراسیون فوتبال عراق است که در افتتاحیه مراسم جام غرب آسیا ضوابط و قانون شهر های مقدس و اخلاق و آداب عمومی زیر پا گذاشته است.

این دیوان با بیان اینکه مراسم افتتاحیه دربردارنده فعالیت های خارج از آداب ویژه شهر کربلا بوده، گفت: دیوان وقف شیعی با برگزاری فعالیت های ورزشی مخالف نیست، امّا باید آداب این شهر مقدس به خاطر ارتباط معنوی با احساسات مومنین و مسلمانان رعایت شود؛ به ویژه در شهری مثل شهر کربلا که امام حسین (ع) و برادرش حضرت ابا الفضل العباس (ع)، عترت و اصحاب آن حضرت را در خود جای داده است.

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: