عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۱۲۰
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
واکنش ها به اظهارات وزیر بهداشت ادامه دارد
وزیر تازه از راه رسیده بهداشت اخیرا جملاتی به این مضمون افاضه فرمودن که «تعداد زیاد مجالس عزاداری باعث افسردگی مردم شده و این افسردگی نهایتا به خودکشی‌ها منجر می شود» من بنا ندارم درباره مسائل جزئی سیاسی صحبتی کنم، اما وقتی بنا به وهن مقدسات باشد سکوت نمی‌کنیم.

عقیق: حاج سیدمجید بنی فاطمه، از مداحان اهل بیت در انتقاد از سخنان اخیر وزیر بهداشت که گفته بود؛ «ما ۱۴ تولد در شیعه داریم با ۱۳ وفات، اما همیشه دلمان می‌خواهد گریه کنیم و ضجه بزنیم. باید این فضای غم انگیز را شکست و آن را تعدیل و تلطیف کرد» گفت: به اقای وزیر متذکر می‌شوم که مساله اشک و عزاداری بر مصائب اهل بیت (ع) خط قرمز همه مردم ماست و همه می‌دانند این عزاداری‌ها، بهجت آورست نه افسرده کننده.

بنی فاطمه در مطلبی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: دوباره نزدیک ایام محرم شد و عده‌ای بی مایه یادشان افتاد برای عقب نماندن از قافله روشن فکری، خزعبلات به هم ببافند.

وزیر تازه از راه رسیده بهداشت اخیرا جملاتی به این مضمون افاضه فرمودن که «تعداد زیاد مجالس عزاداری باعث افسردگی مردم شده و این افسردگی نهایتا به خودکشی‌ها منجر می شود» من بنا ندارم درباره مسائل جزئی سیاسی صحبتی کنم، اما وقتی بنا به وهن مقدسات باشد سکوت نمی‌کنیم.

اولا به اقای وزیر متذکر می‌شوم که مساله اشک و عزاداری بر مصائب اهل بیت (ع) خط قرمز همه مردم ماست و همه می‌دانند این عزاداری‌ها، بهجت آورست نه افسرده کننده و این اشک‌ها عامل شهادت است نه خودکشی
ثانیا جناب وزیر فراموش نکنند یکی از عوامل افسردگی، هزینه‌های کمرشکن درمان است که مردم عزیزانشان جلوی چشمشان پرپر می‌شوند و توان درمانشان را ندارند. پس اگر خیلی به فکر شادی مردم هستید وظیفه خود را در قبال خدمت به مردم انجام دهید و وارد مسائلی که می‌تواند شما را به قهقرا ببرد نشوید.

در آخر هم به ایشان توصیه می‌کنم از این اراجیف توبه کند وگرنه چوبش را میخورد به بد سرنوشتی دچار خواهد شد.

...

حاج میثم نادی :

عامل افسردگی سوء مدیریت شماست نه مجالس روضه

حاج میثم نادی از مداحان اهل بیت (ع) در پاسخ به اظهارات توهین آمیز وزیر بهداشت یادداشتی را در برای عقیق ارسال کرد که در ادامه می خوانید:

سعید نمکی وزیر بهداشت، طی سخنان عجیب و خارج از حیطه‌ی اختیارات و وظایفش، گفته است: "ما ۱۴ تولد در شیعه داریم با ۱۳ وفات(!) اما همیشه دلمان می‌خواهد گریه کنیم و ضجه بزنیم(!) باید این فضای غم انگیز را شکست و آن را تعدیل و تلطیف کرد. این افسردگی عامل خودکشی و بسیاری از خشونت‌های اجتماعی است. باید روان‌های پریشان را در یابیم"!

البته جامعه مذهبی و هیات‌ها با این مدل پریشان‌گویی‌های آدم‌های روغنفکر سالهاست آشناست و دیگر حنای این جماعت برای مردم رنگی ندارد.
اما به جهت اینکه گوینده‌ی این لطیفه‌های تلخ دارای جایگاه تراز اول در دولت است، نکاتی مطرح می‌شود.

فرهنگ شیعه برای ائمه معصوم شهادت قائل است نه وفات!

 شما که مسئولیت رسمی دارید، اگر مانند رئیس‌تان اهل دروغگویی نیستید، لطفا به مردم آمار صحیح بدهید که چند تن از اهالی روضه و هیات یا به کلام سخیف شما ضجه، خودکشی کرده‌اند؟!

 شما که ژست دلسوزی برای روح و روان مردم گرفته‌اید، بیان کنید که در حیطه‌ی کاری خود، دقیقا چه اقداماتی برای تلطیف روحیه‌ی هموطنانمان انجام داده‌اید؟ قیمت دارو برای نیازمندان و مبتلایان به بیماری‌های خاص چقدر است؟ با ارز رانتی ۴۲۰۰ تومانی دوستان شما به جای دارو چه مزخرفاتی را وارد کرده‌اند؟ تکلیف ویزیت پزشکان چه شد؟ از چاه بزرگ و پول‌خور طرح تحول سلامت که کمر بیمه و بیمارستان و بودجه‌ی کشور را شکسته، چه خبر؟

 تیم شما، از صدر تا ذیل‌تان، هر وقت به تنگنا می‌افتید، دم از رفراندوم می‌زنید. اگر با مردم صادق هستید، در این باره رفراندوم برگزار کنید که علت اصلی فضای غم‌انگیز حاکم بر مردم چیست: اختلاس‌ها و ناکارآمدی‌ها و خیانت‌ها و جاسوسی‌های همکاران دولتی شما یا مجالس روضه‌ی گره‌گشای اهل بیت؟

خارج از همه‌ی این موضوعات و سوالات، اما می‌دانیم چرا برگزاری پرشور مجالس روضه و هیات‌ها به شماها این همه فشار آورده است. هرچه می‌کوشید چادر از سر زنان برداشته و حجابشان کمرنگ شود، جوانان اسیر هوی‌وهوس زندگی غربی شوند، نوجوانان با سند مفتضح ۲۰۳۰ به صورت ریشه‌ای ضددین بار بیایند، اما گرایش آنان به این مجالس و محافل هر روز بیشتر از دیروز شده است.
از اینها گذشته، هرچقدر دولت در حوادثی مثل زلزله و سیل و ازدواج و... دچار تعطیلی و کوتاهی شده، اما همین جلسات مذهبی و اهالی روضه کمربسته به خدمت مردم درآمده‌اند و در تهیه جهیزیه، حضور میدانی در مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده و ارسال کمک‌های انسانی پیشقراول بوده‌اند.
آیا این موارد، دلایل کافی برای عصبانیت جماعت تعطیل نیست؟

 سخن آخر:
از عمر حضور شماها در قدرت حدود ۱.۵ سال باقی مانده اما از عمر دستگاه امام حسین(ع) و محافل اشک و روضه که در درون خود سبکبالی و نشاط واقعی روحی و روانی به همراه دارد، ۱۴۰۰ سال می‌گذرد و پس از این ۱.۵ سال باقیمانده‌ی شما هم، چراغ این مجالس به کوری چشم بدخواهان پرفروز خواهد بود.
شماها فانی هستید و حسین و عشق و اشک و بزمش باقی است. پس در این مدت کوتاه از زمان باقیمانده‌ی عمر دولت‌تان، به جای حاشیه‌سازی و بیان سخنان غیرکارشناسی و خارج از محدوده‌ی تکالیفتان، سرتان را پایین بیاندازید و هیاتی‌وار، فقط به فکر خدمت به مردم باوفا و بی‌نظیر کشورمان باشید.
چراغی را که ایزد برفروزد
هر آن کس پُف کند، ریشش (ریشه‌اش) بسوزد

انتقاد یک امام جمعه: وزیر بهداشت باید از اظهارات خود عذرخواهی کند

حجت الاسلام محمد جواد باقری، امام جمعه اسالم به اظهارات اخیر وزیر بهداشت درباره عزاداری در مذهب شیعه واکنش نشان داد و افزود: وزیر بهداشت باید از اظهارات خود عذرخواهی کند. وای بر وزیر مملکت اسلامی که فرق وفات و شهادت را نمی‌داند. علت خودکشی و خشونت اجتماعی عزاداری و گریه بر مصیبت امام حسین و اهل بیت (ع) نیست.

وی تأکید کرد: علت خودکشی و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی فقر و نداری است که در سایه گرانی و تورمی که آقایان ایجاد کرده‌اند حاصل شده است. روان پریش کسانی هستند که به خاطر زیاده خواهی و انحصار طلبی، با روح و روان و جان مردم بازی می‌کنند و سلامت اجتماعی آنها را قربانی می‌کنند.

 سعید نمکی اخیرا در در صدونهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که خبر آن را ایسنا منتشر کرده گفته بود: در عین حال بحث سلامت روان نیز موضوعی بسیار مهم است که باید به طور جدی به آن بپردازیم. این موضوع مشارکت بین بخشی می‌طلبد. ما ۱۴ تولد در شیعه داریم با ۱۳ وفات، اما همیشه دلمان می‌خواهد گریه کنیم و ضجه بزنیم. باید این فضای غم انگیز را شکست و آن را تعدیل و تلطیف کرد. این افسردگی عامل خودکشی و بسیاری از خشونت‌های اجتماعی است. باید روان‌های پریشان را در یابیم.

نمکی وزیر بهداشت در  دیدارش از شهرستان گناباد،گفت:چندی پیش بنده در جمع معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور گفتم که باید به دانشگاه ها روحیه نشاط و امید تزریق کرد و اجازه نداد که دانشجویان دچار افسردگی شوند.

پاسخ وزیر بهداشت به این واکنش ها:

نگفتم روضه اباعبدالله باعث خودکشی است / خدا همه را به راه درست هدایت کند

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم ایجاد فضای شادی و نشاط در کشور، گفت: برخی با کج سلیقگی سعی در ایجاد فضای غم و اندوه و سرخوردگی در جامعه دارند و سعی می‌کنند صحبت‌های بنده مبنی بر ایجاد فضای شاد را با برداشتی نادرست منتشر کنند. وی بااشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به جامعه یاس و ناامیدی پمپاژ نکنید بلکه به جامعه امید و نشاط تزریق کنید گفت: اما متاسفانه عده‌ای مرتب به یاس و ناامیدی جامعه دامن می زنند.

به گزارش وبدا، وی افزود:در آن نشست گفتم که در تشیع ۱۴ ولادت و ۱۳ وفات و شهادت داریم و گویا یک ولادت برای شادمانی بیشتر شیعه وجود دارد و آن انتظار قائم آل محمد(عج) برای ایجاد نشاط و امید در جامعه است، به عبارتی “در این سیاهی شب های سرد بی فانوس، هنوز دل به امید تو بسته ام خورشید”

نمکی ادامه داد:یکی از دوستان شب گذشته با بنده تماس گرفت و عنوان کرد که فردی علیه تو توییت کرده که گفته ای مراسم روضه و عزاداری برای حضرت سیدالشهدا(ع) عامل خودکشی در جوانان است. ابتدا از این حرف نرنجیدم چون برخی افراد این گونه حرف ها را زیاد می زنند و برخی در پی ایجاد فضای غم و اندوه و سرخوردگی در جامعه هستند، لکن این برداشت و حرف، قطعاً از روی کج سلیقگی بوده است.دوستی دیشب عنوان کرد وقتی این برداشت های ناصواب از صحبتت را دیدم دلم برای تویی سوخت که برای ظهر عاشورا سرودی: “دشت گرم پرغبار، اسب های بی سوار، خیمه های سوخته، چهره های از عطش افروخته، دجله از این تشنه کامان شرمسار، کودکان بی پدر، مادران داغدار، دختری ژولیده موی و بی قرار، خواهری غم دیده ی بی غمگسار، بر تن صدپاره می گریند چون ابر بهار، تا قیامت مرغ حق در غم این ظهر عاشورا بنال تا ابد ای آسمان بر سر این خاک ماتم زا ببار”

وزیر بهداشت افزود:خاطرم هست که از کودکی چون در منطقه کویری زندگی می‌کردیم و شب های گرم تابستان را بر روی پشت‌بام و در پشه بند می خوابیدیم خبری از یخچال و کولر نبود، وقتی مادرم از کوزه در کاسه های سفالی به ما آب می داد می گفت بگو فدای لب تشنه ات یا اباعبدالله،از همان کودکی، در خوشی و ناخوشی جرعه ای آب ننوشیدم که نگویم فدای لب تشنه‌ی یا اباعبدالله ،حالا این عاشق امام حسین(ع) وقتی می گوید نگذارید جامعه در غم و اندوه زندگی کند را متهم می کنند که بنده گفته ام روضه اباعبدالله باعث خودکشی است و ببینید که با چه اندیشه‌های بیمارگونه مغرضی در کشور روبرو هستیم و خدا همه را به راه درست هدایت کند.

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
4
1
وزیر بهداشت گل گفت
پاسخ ها
کتایون
| Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
وزیر بهشت غلط کرد با شما اگه واقعا قصدش توهین به عزا داری ائمه بوده
امیر
| Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
همون طور که گفتن شما غلط کردین هیئت خود آرامشه
ناشناس
| United Arab Emirates
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
خداوکیلی تا حالا یه بار هیئت اومدی
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
0
این سیاست دولت روحانیه که اذهان مردم را مشغول و از مسئولیت خود فرار کنند دوستان هیاتی ناراحت نباشید این سیاست معاویه صفتان است یروز روحانی در مورد مذاکره امام حسین و صلح امام حسن یروز نمکی و پشمکی در مورد روضه اما تکلیف مطالبات مردم از دولت و وزارت بهداشت چی میشه...؟؟؟؟
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
0
0
خودکشی تو من وقتی از آدما بی انصافی مث این وزیر به انسان به شرافت به عدالت و به هر چه آزادگی ست ظلم میکنن دلم میگیره دل میبرم از دنیا روضه و مداحی گوش میدهم
آروم میگیرم که هیچ مصمم تر میشم تا برای آزادگی انسان تلاش کنم
تازه ها