عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۰۶۱
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
حاج علی اکبری در جمع تشکل های دانشجویی:
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: خطبه های نماز جمعه که توسط خوش فکرترین و برجسته ترین امامان جمعه و روحانیون بیان می شود تاکنون نزدیک به ۲۰۰ هزار ساعت خطبه رسیده که این سرمایه بزرگ معارفی است.

عقیق:اعضای تشکل های دانشجویی کشور، امروز در نشستی صمیمی با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه سراسر کشور، در خصوص مسائل روز سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، گفتگو و تبادل نظر کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در این دیدار با اشاره به نقش مهم نمازجمعه در کشور گفت: نماز جمعه در حفظ انقلاب اسلامی و خط امام نقش بی بدیل دارد و بسیاری از مسایل و مشکلات کنونی کشور را در گام دوم انقلاب را می توانیم با ائمه جمعه برطرف کنیم.

وی با اشاره به ثمرات مهم تاسیس اولین نماز جمعه در پنجم مرداد سال 1358 گفت: تاسیس نهاد نماز جمعه فرصت مغتنمی برای کشور بود و اکنون در چهلمین سال اقامه نماز جمعه در کشور این نهاد اثر گذار، موج گفتمانی بسیار خوبی را در کشور پدید آورد و امتدادش دستاوردهای بسیاری داشتیم و به تاسیس نهاد نماز جمعه، پنج ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد و اولین نماز جمعه به امات آیت ا.. طالقانی اقامه گردید و اکنون بعداز قرن ها مردم شاهد پدیده جدیدی بنام نماز جمعه شدند که از معجزات انقلاب اسلامی و اعظم برکات الهی است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد: آنچه در 40 سال گذشته اتفاق افتاده خیلی پرافتخار است و از ابتدا تا کنون 2080 هفته خطبه نماز جمعه خوانده شده، از جمله در تهران و اکنون در 900 شهر و شهرستان و بخش های کوچک نماز جمعه اقامه می شود که این اتفاقی مبارک و شیرین است.

وی با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب، گفت: در محضر مقام معظم رهبری به این برکات نماز جمعه اشاره شد و اکنون وقت آن است که میوه های شیرین این شجره طیبه احصاء شود که حیرت همگان را برانگیخته و عمل به این فرمان الهی در پرتو انقلاب اسلامی نصیب جامعه اسلامی ما شده است.

حاج علی اکبری به آثار معنوی فراوان نماز جمعه اشاره و تصریح کرد: از جمله آثار معنوی نماز جمعه که حج هفتگی است این است که احساس سبکبالی خاصی به انسان می دهد و چشمه فیض الهی است که شامل بشارتها و آموزش های فراوانی برای مومنین می باشد و نکته مهم در این میان ده ها هزار جوانانی هستند که در پرتو نماز جمعه به درجات بالای معنویت رسیده اند، این سهمی است که نماز جمعه در تربیت دینی در چهل سال گذشته داشته است که نمادهای فراوان آنرا می توان امروز در جامعه مشاهده کرد.

وی با اشاره به مسایل مهمی که در خطبه های نماز جمعه بیان می شود، گفت: خطبه های نماز جمعه که توسط خوش فکرترین و برجسته ترین امامان جمعه و روحانیون بیان می شود تاکنون به نزدیک به 200 هزار ساعت خطبه رسیده که این سرمایه بزرگ معارفی است که برای هریک از آنها دست کم 8 ساعت مطالعه صورت گرفته و از جمله بنده در خطبه های مسلسل 50 هفته راجع به اخلاق و 28 هفته درباره امر به معروف و نهی از منکر سخنرانی داشته ام.

علی اکبری به نقش مهم نماز جمعه در ارتقاء دانش سیاسی جامعه اشاره و تاکید کرد: نقش عجیبی که نماز جمعه راجع به ارتقائ دانش سیاسی جامعه داشته با توجه به رسانه ای شدن خطبه ها و انتشار گسترده ان در رسانه، بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و مردم از طریق خطبه های نماز جمعه در جریان مسایل روز داخلی و خارجی در ابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی و همه مناسبت های مختلف قرار می گیرند و تحلیل های خوب را می شنوند و در همه فراز و نشیب های گذشته نماز جمعه نقش مهمی ایفاء کرده و موجب بصیرت آفرینی در جامعه شده است که از ان جمله می توان به نقش نمازهای جمعه در بصیرت افرینی در جریان فتنه ها اشاره کرد.

وی افزود: فتنه های دهه 60 نمونه ای بود که نمازهای جمعه توانست کشور را از این توطئه ها نجات دهد و با آگاه سازی جامعه تحلیل درست را در اختیار مردم قرار دهد و انگیزه ایجاد نماید، همچنین نقش نماز جمعه در سازماندهی اجتماعی بسیار فوق العاده است و بسیج کنندگی مردم برای شرکت در جبهه توسط نماز جمعه از باور و تصور خارج است و احساس می شد بعد از نماز جمعه نباید به خانه رفت و بجای خانه باید در جبهه ها حضور یافت.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، به دیگر برکات مادی و معنوی نماز جمعه اشاره کرد و گفت: در طول حیات این نهاد، رقابتی شکل گرفت که در شهرهای کوچک نماز جمعه داشته باشند، چون از برکات معنوی آن بسیاری از مشکلات مادی و اقتصادی مردم نیز برطرف شد و اکنون ماموریت ما ارتقائ کیفی نماز جمعه است و این مسئولیت مهم که اکنون به ما سپرده شده متعلق به همه است و هر نوع خدمتی برای رونق و شکوفایی و حضور بیشتر مردم و کیفیت خطبه ها به نفع احاد جامعه و کشور است و به همین جهت ما متواضعانه و صمیمانه از همه تقاضای کمک داریم.

برپایه این گزارش، در این دیدار صمیمی جمعی از اعضای تشکل های دانشجویی کشور، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، اتحادیه نجمن اسلامی دانشجویان مستقل، اتحدیه انجمن های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) و جنبش عدالت خواه دانجشویی حضور داشتند و در حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کردند.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین