عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۰۵۲۷۰
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به ادامه فعالیت موکب‌های اربعینی در مناطق سیل‌زده گفت: تاکنون۴ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۹۴۸ پرس غذا بین سیل‌زدگان توزیع شده است.

عقیق:یوسف افضلی معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات در گفت‌وگو‌یی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: در روزهای اخیر با فروکش شدن آب در شهرهای سیل‌زده، برخی از خانواده‌ها زندگی عادی خود را از سر‌گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه طبخ و پخت غذا برای مردم سیل‌زده در روزهای اخیر نسبت به روزهای اولیه کاهش یافته است، افزود: روز‌ گذشته ۳۸۱ هزار ۷۲۰ پرس غذا در استان‌های سیل زده توزیع شد، به طوری که در استان خورستان ۲۵۰ هزار و ۲۷۰ پرس، در استان لرستان ۱۱۷ هزارو ۳۰۰ پرس، در استان ایلام ۱۲ هزار و۳۵۰ پرس و در استان گلستان یک هزار و ۸۰۰ پرس غذا طبخ وتوزیع شد؛ این امر در حالی است که ما در هفته‌های گذشته فقط در استان خوزستان روزانه ۲۰۰ هزار پرس غذا طبخ می‌کردیم.

افضلی به تعداد غذاهای تهیه و توزیع شده در بین استان‌های سیل‌زده اشاره کرد و گفت: تاکنون ۴ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۹۴۸ پرس غذا در چهار استان سیل‌زده توسط موکب‌های اربعینی طبخ و توزیع شده است.
 
معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه ما در کنار موکب‌های پذیرایی، موکب‌هایی برای تعمیر لوازم برقی و‌شستن پتو و فرش‌های سیل‌زدگان داریم، افزود: دو کارگاه در پلدختر مستقر هستند که ابتدا ۸۰ درصد آب و گِل موجود را برطرف کرده و سپس پتو و فرش‌ها را تمیز و به صاحبان آن‌ها تحویل می‌دهند.

وی با اشاره به استقرار ۴۸ نانوایی در مناطق سیل‌زده، خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز مردم سیل‌زده این نانوایی‌ها اقدام به پخت نان و بسته‌بندی آن می‌کنند. همچنین‌موکب‌هایی برای تعمیر ماشین‌های مردم سیل‌زده راه‌اندازی شده و مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

به گزارش فارس، علاقه‌مندان برای کمک به مردم سیل‌زده می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *۲۳۳# (ستاره ۲۳۳ مربع) کمک‌های نقدی خود را به دست ستاد بازسازی عتبات برسانند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین