عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۲۲۵۰
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
بیش از ۵ هزار نفر در دور جدید مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) ثبت‌نام کردند که حدود ۲۰۰ نفر از آنها از اتباع خارجی هستند.
عقیق:ثبت نام مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) ویژه خواهران به پایان رسید. این مسابقات قرار است در هفته پایانی آذر برگزار شود.  مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) گفت: در این دوره از مسابقات، تعداد 5 هزارو 322 نفر از خواهران حافظ قرآن موفق به ثبت‌نام شدند که به‌ترتیب در رشته‌های حفظ کل 776 نفر، حفظ بیست جزء 877 نفر، حفظ 10 جزء 3036 نفر، قرائت 114 نفر و ترتیل قرآن‌کریم 519 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.


وی افزود: بیشترین شرکت‌کنندگان از استان تهران با 1202 نفر و پس از آن استان اصفهان با 1026 نفر و سپس استان قم با 646 نفر هستند و استان‌های قزوین با 290 نفر و البرز با 287 نفر، یزد با 287 نفر، خراسان رضوی با 276 نفر و استان مرکزی با 276 نفر در رتبه های بعدی قرار دارند.

نجفی قدسی با بیان اینکه در دوازدهمین دوره مسابقات سراسری خواهران دارالقرآن امام علی(ع) تعداد 4 هزارو 460 نفر در مقطع سنی بالای 16 سال و 862 نفر در مقطع سنی زیر 16 سال شرکت دارند، افزود: مسن‌ترین فرد شرکت‌کننده از استان فارس 67 ساله در رشته حفظ بیست جزء و کوچکترین فرد شرکت‌کننده از استان قزوین، شش ساله در رشته حفظ 10 جزء شرکت دارند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات قرآنی خواهران، تعداد 217 نفر از اتباع خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران شرکت دارند که به ترتیب از کشور افغانستان 174 نفر، پاکستان 17 نفر، عراق 15 نفر، تاجیکستان 7 نفر، لبنان 2 نفر و هند 2 نفر در این مسابقات ثبت‌نام کرده‌اند.

نجفی قدسی گفت: مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) جنبه مردمی دارد و از هیچ بودجه دولتی استفاده نمی‌کند و وجه امتیاز آن با دیگر مسابقات قرآن آن است که در این مسابقات علاوه بر نفرات اول تا سوم در تمامی رشته‌ها، همه کسانی که حدنصاب نمرات را کسب کنند، مشمول دریافت جایزه می‌شوند و به طور معمول، بین 65 تا 75 درصد شرکت‌کنندگان حد نصاب نمرات را بدست می‌آورند و این مسابقات رضایت بیشتر شرکت‌کنندگان را در پی دارد.

وی در پایان اعلام کرد: زمان افتتاحیه مسابقات روز شنبه 24 آذر از ساعت 8 الی 10 صبح در سالن همایش‌های مجتمع یاوران مهدی در جمکران قم است که با پیام یکی از مراجع عظام تقلید آغاز می‌شود. همچنین مراسم اختتامیه آن نیز صبح روز جمعه 30 آذر‌ماه در محل بیت شریف مرحوم علامه طباطبایی(ره) واقع در قم خیابان صفاییه کوچه 21 برگزار خواهد شد و نفرات برتر، جوایز خود را از آیت‌الله نوری همدانی دریافت خواهند کرد.


منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: