عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۱۲۶۷
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
واکنش آیت الله مکارم به یک شایعه؛
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتنذ: اینکه گفته می شود بنده دستور داده ام که در شبکه ولایت زیارت عاشورا خوانده نشود دروغ است؛‌ من در محرم و صفر، دو ماه تمام و یا ۴۰ روز، زیارت عاشورا می‌خوانم، زیرا با برکت است.
عقیق:حضرت آیت‌الله  مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، سخنان خود را حدیثی از پیامبر اکرم(ص) آغاز کردند و گفتند: یکی از اموری که باعث مغفرت الهی می شود سلام کردن به یکدیگر و روبه‌رو شدن انسان‌ها با سخنان خوب با یکدیگر است.

معظم له بیان کردند: باید به این مساله توجه داشته باشیم که حل بسیاری از مشکلات در گرو سلام دادن به یکدیگر است؛ از جمله نکات سلام کردن آن است که سلام دادن انسان دلیلی بر کوچکی کسی نمی‌شود؛ "بذل السلام" دارای دو تفسیر هست، گاهی سلام به معنای سلام لفظی است که نشانه‌ای از سلام معنوی و روحی بوده و گاهی هم به معنای سلام عملی است.

این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که امتحانات الهی منحصر به یک شخص و ملت نیست، یادآورشدند: افراد زیادی هستند که کسانی که نیت‌های سوء در باطن دارند اما این‌ها را مخفی کرده و در باطن نگه می‌دارند، اما گاهی نیز این امتحانات الهی آشکار می‌شود.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی مسئله حقوق بشر را یکی از امتحانات الهی دانستند و گفتند: راهی که انبیاء الهی آورده‌اند بشر امروز راه انبیا الهی را به‌تدریج در حال طی کردن است.

معظم له کشته شدن خبرنگار عربستانی را یکی از موارد نقض حقوق بشر دانستند و افزودند: پس از کشته شدن این خبرنگار، معلوم شد که همه این شعارها دروغ بود و شعار اصلی آمریکا و هم‌پیمانانش شعاری این است که با ترساندن، پول عربستان را از آن‌ها بگیرند، در واقع منافعشان خط بطلان بر حقوق بشر کشیده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهارکردند: امتحان الهی دولت و ملت نیز در این شرایط برپا شده است؛ در این شرایط حساس مردم قیمت‌ها را ساعت‌به‌ساعت نباید بالا ببرند؛ نباید به فکر منافع شخصی باشیم و جامعه را به خطر بیاندازیم؛ نباید احتکار کنیم و مواد غذایی و دارو را در انبارها نگه‌داشته و به فروش نرسانیم.

این مرجع تقلید اظهارکردند: ادعای اسلام، عشق به امام حسین(ع) و ارادت به اهل‌بیت(ع) داریم اما در موقع امتحان الهی رد می‌شویم، دولت هم در حال امتحان دادن است، دولت باید واقعاً برعکس جنگ روانی دشمن عمل کند، سرمایه دشمن دروغ بوده و گاهی آنچه رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید واقعاً خنده‌دار است.

ایشان گفتند: دولت و ملت باید مراقب امتحان الهی باشند، خرده‌حساب‌ها را باید برای وقت دیگری گذاشت و خالصانه و مخلصانه نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کنیم، اگر چنین کنیم نقشه دشمن عملی نخواهد شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآورشدند: ایمان و تقوا برکات زمین و آسمان را بر انسان نازل می‌کند؛ امیدواریم با وحدت و همدلی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرده و هیمنه دشمن و قدرتش درهم‌شکسته شود.

معظم له با اشاره به شایعاتی در خصوص عدم پخش زیارت عاشورا در شبکه ولایت نیز اظهارکردند: اینکه گفته می شود بنده دستور داده ام که در شبکه ولایت زیارت عاشورا خوانده نشود دروغ است؛‌من در محرم و صفر، دو ماه تمام و یا ۴۰ روز، زیارت عاشورا می‌خوانم، زیرا با برکت است.

منبع:حوزه
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: