عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۱۱۲۹
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین عنوان کرد
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با بیان اینکه امسال شاهد افزایش ۲۰ درصدی موکب‌ها بودیم، به نحوه مشارکت در پذیرایی از زائران اربعین حسینی اشاره کرد.
عقیق:حسن پلارک رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با اشاره به پایان اعطای مجوز برای ثبت موکب، گفت: هیأت‌های مذهبی که موفق به برپایی موکب نشدند یا آن دسته از دوست‌داران اهل بیت (ع) که از کاروان اربعین جامانده و تمایل دارند بهره‌ای از ثواب آن ببرند، می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۲۳۳*(ستاره دویست و سی و سه مربع) به هر میزان دلخواه، کمک‌های خود را اهدا کنند.

وی تشکیل کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه را تدبیر ارزشمند ستاد اربعین حسینی دانست و افزود: این ستاد و ۱۳ کمیته‌ آن، مردمی است و دولت نقشی در آن ندارد.

پلارک درباره ارائه خدمات به زائران اربعین گفت: یکی از خدمات عمده این است که زائران اعزامی کجا استراحت کنند و تغذیه و سایر خدمات مورد نیاز آن‌ها، کجا وچطور تأمین شود. با توجه به ارتباطات منسجم و منظم ستاد بازسازی عتبات با دولت و مردم عراق، مدیریت کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه به ما واگذار شد.

وی با بیان اینکه میزبانان اصلی اربعین، مردم عزیز و دولت عراق هستند خاطر نشان کرد: وظیفه کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه، ساماندهی امور، تسهیل شرایط برای موکب‌ها و خادمان اعزامی از ایران، جلوگیری از هدر رفت منابع و تسهیل شرایط برای مشارکت خیران است.

پلارک جمعیت خادمان اعزامی اربعین امسال را بیش از ۱۵۰ هزار نفر برشمرد و گفت: سازماندهی و اعزام آن‌ها برعهده کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه است. این خادمان از محل‌های خود کمک‌های مردمی را جمع آوری ‌و با هماهنگی ستاد بازسازی عتبات به عراق منتقل انتقال کرده و به زائران خدمات رسانی می‌کنند.

رئیس کمیته اسکان، تغذیه و کمک‌های مردمی اربعین درباره داوطلبان خدمت امسال اظهار داشت: امسال شاید پیش‌بینی می‌شد با توجه به شرایط اقتصادی کشور ضعیف باشیم؛ اما به قدری داوطلب داشتیم که شاهد افزایش ۲۰ درصدی موکب‌ها بودیم به طوری که به مسئولان گفتیم این کار را متوقف کنید، چون بیش از این اسراف می‌شود.

وی درباره نوع کمک‌های مردمی نیز گفت: هر موکبی نیازمندی‌های متفاوتی دارد. موکب‌ها معمولا در محل خود اطلاع رسانی و کمک‌هایی را جمع‌آوری می‌کنند، اما بعضی نیاز‌ها را خودمان باید خرید کنیم. خرید‌هایی متمرکز که از نظر بسته بندی و بهداشت قابل نگهداری باشد، برای مثال گوشت مصرفی را باید طی ۱۰ یا ۱۵ روز مدیریت کنیم.

پلارک ادامه داد: بیشتر، نیاز به پرداخت و کمک نقدی است تا خود کمیته برای برخی نیاز‌ها خرید انجام دهد، اما اقلام غیرنقدی مثل پتو هم نیاز است که البته باید پتوی نو اهدا کنند. خود ما هم هر سال پتو‌های اهدایی را شسته و برای سال بعد بسته‌بندی می‌کنیم.


منبع:فارس
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: