عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۹۴۲
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱
آیت الله فلاحتی در گردهمایی فعالان اربعین گیلان:
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: زایران از اموری که موجب وهن شیعه در اربعین حسینی(ع) می شود، اجتناب کنند.
عقیق: آیت الله رسول فلاحتی امروز در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در عرصه اربعین در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص) رشت با قدردانی از تلاش فعالان جریان سازی اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: تمام فعالیت نیروهای ارزشی در اربعین حسینی(ع) باید برای رضای خداوند باشد.

وی بر سعه صدر فعالان اجرای برنامه های اربعین حسینی(ع) تاکید کرد و افزود:  برخورد و مواجه شدن با افراد مختلف نیازمند سعه صدر است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اقامه نماز اول وقت باید اولویت زایران حرم حسینی(ع) باشد، تصریح کرد: اقامه نماز اول وقت تمام زایران اربعین حسینی(ع) از اهداف بزرگ است.

آیت الله فلاحتی، خواستار تشویق زایران حرم حسینی(ع) به نیایش و عبادت در این مسیر شد و بیان کرد:  تلاوت قرآن از جمله اموری است که باید در اربعین حسینی(ع) به آن توجه  شود.

وی، توجه به رعایت اصول بهداشتی در حرکت زایران اربعین حسینی(ع) را حایز اهمیت عنوان کرد و گفت: تمام زایران اربعین حسینی(ع) باید خود را ملزم به رعایت نظافت و بهداشت بدانند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با توصیه به رعایت حجاب اسلامی توسط زایران اربعین حسینی(ع)، خاطرنشان کرد: تمام دنیا به حجاب بانوان ایرانی توجه می کنند ضمن اینکه رعایت نکردن حجاب زنان ایرانی در سفر کربلا خلاف مروت است.

آیت الله فلاحتی بر اجتناب از اموری که موجب وهن شیعه در اربعین حسینی(ع) می شود، تاکید کرد و یادآور شد: زایران نسبت به رفتار وهن آلود برخی از افراد باید بی تفاوت از کنار آن عبور کنند.

 وی با توصیه زایران اربعین حسینی(ع) در مجادله نکردن با دیگران، یادآور شد: جدال در سفر زیارت حرم امام حسین(ع) موجب کدورت دل ها می شود.

امام جمعه رشت با تاکید بر هدایت تمام زایران به اسلام و قرآن در اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: تمام زایران در یک مسیر حرکت می کنند بنابراین توجه به اسلام و قرآن در این سفر مهم است.

آیت الله فلاحتی، رعایت اصول اخلاقی را از جمله موارد توسط زایران اربعین حسینی(ع) عنوان کرد و متذکر شد: شرکت هر زایر به نیت یک شهید به ویژه شهدای مدافع حرم در مراسم اربعین حسینی(ع) از دیگر اموری است که باید به آن توجه شود.


منبع:برنا

 

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: