عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۹۱۳
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
معاون عمرانی وزارت کشور گفت: تعداد ۱۴۵ دستگاه دوربین نظارتی و پایش تصویری در مناطق مرزی تردد زوار نصب شدند همچنین ۱۸۸۵ اتوبوس برای خدمت رسانی به زائرین پیش‌بینی شده است.
عقیق:مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور و رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه در سال جاری برای ایجاد زیرساخت های زیربنایی و خدماتی اقدامات خوبی توسط دستگاه های اجرایی صورت گرفته است، از تخصیص 16 میلیارد تومان به شهرهای واقع در مسیر مرز چذابه، شلمچه، مهران و خسروی در استانهای خوزستان، ایلام و کرمانشاه خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: این اعتبار به جهت ایجاد زیرساخت های ماندگار و دائمی اعم از ساخت مجتمع های خدماتی و رفاهی و بهسازی معابر به منظور سهولت در تردد زائران و بهبود خدمات دهی به زوار تخصیص داده شده است.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد اربعین حسینی با اشاره به تکمیل محوطه سازی و ورودی پایانه های مرزی مهران، چذابه و شلمچه تصریح کرد: تعداد گیت های گذرنامه در پایانه های مرزی به 200 مورد افزایش یافته است تا بررسی گذرنامه زوار با سرعت بیشتری انجام بگیرد و مدت زمان انتظار بررسی گذرنامه ها کاهش یابد.

جمالی نژاد تامین امنیت و نظارت مستمر در پایانه های مرزی محل تردد زوار را مهم خواند و گفت:  تعداد 145 دستگاه دوربین نظارتی و پایش تصویری در مناطق مرزی تردد زائرین نصب شده است که می تواند نقش مهمی در افزایش بهبود سطح کیفی امنیت مناطق مرزی داشته باشد.

وی همچنین از احداث 136 کیلومتر راه جدید و 207 کیلومتر انجام عملیات روکش آسفالت در مسیرهای منتهی به مناطق تردد زائران خبر داد.

معاون عمرانی وزارت کشور با بیان اینکه در بحث تامین پارکینگ پیش بینی و اقدامات مناسبی صورت گرفته است، افزود: حدود 400 هکتار پارکینگ در مرزهای محل تردد زوار احداث شده که گنجایش پارک 160 هزار خودرو را فراهم می کند همچنین با افزوده شدن پارکینگ های خصوصی این ظرفیت به 200 هزار افزایش می یابد.

جمالی نژاد با بیان اینکه سیستم حمل و نقل 37 شهرداری کشور برای خدمت رسانی به زائران بسیج شده اند، گفت: تعداد 1885 اتوبوس در داخل و خارج از مرزهای کشور جهت سرویس دهی به زوار پیش بنی شده است.

وی با بیان اینکه بار اصلی برگزاری مراسم اربعین حسینی بر دوش مردم است، یادآور شد: تمام دستگاه های اجرایی از هلال احمر، سپاه، نیروی انتظامی تا دولت تسهیل کننده و زمینه ساز برگزاری این مراسم هستند که از ماه ها قبل برنامه های لازم را انجام داده اند که مراسم اربعین سال جاری بهتر از سال گذشته برگزار شود تا شاهد رضایتمندی بیشتر مردم و زائرین باشیم.


منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: