عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۸۵۸
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
دبیر ستاد مرکزی اربعین خبر داد
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به لزوم تسهیل سفر زائران پیاده روی اربعین، از تلاش برای تخصیص دینار با قیمت ارز ثانویه برای ایاب و ذهاب زائران در خاک عراق خبر داد.
عقیق:شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اهمیت تأمین ارز مورد نیاز زائران اربعین، اظهار داشت: امسال با مساعدت بانک مرکزی و رئیس جمهور، هزینه ویزای زائران اربعین تقریبا با قیمت ارز دولتی محاسبه شد و با این روند قیمت روادید اربعین همراه با پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی به ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان کاهش یافت.

وی با بیان اینکه زائران برای ایاب و ذهاب در خاک عراق باید ارز رایج عراق همراه داشته باشند، افزود: بانک مرکزی قرار است برای تأمین ارز زائران اربعین سازوکاری را تعریف کند، به طوری که هیأتی به عراق می‌فرستد و نتایج را احصا کرده و به ما اعلام می‌کند.

حیدری از پیشنهاد ستاد مرکزی اربعین برای تخصیص ارز به زائران حسینی خبر داد و گفت: در توافقات اولیه قرار است در باجه‌های بانک ملی و سایر بانک‌های پیش‌بینی شده، دینار به زائران با همان قیمت آزاد تخصیص یابد که با توجه به حجم بالای زائران این روند با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه ما در تلاش هستیم به زائران اربعین ارز با قیمت ثانویه تخصیص یابد، خاطر نشان کرد: امیدواریم با توافق بانک مرکزی دینار مورد نیاز زائران به قیمت ارز ثانویه برای ایاب و ذهاب آن‌ها در خاک عراق تأمین شود، چرا که هدف اصلی ستاد اربعین رفاه زائران و تسهیل در سفر پیاده‌روی اربعین است.


منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: