عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۷۱۰
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
دبیر کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین گفت: اجرای طرح نیا‌بت شهدا در پیاده‌روی اربعین و تکریم شهدای کشورهای مختلف در کنار یکدیگر توسط زائران کشورهای دیگر، موجب افزایش حس همدلی میان امت اسلامی و شیعی با حذف اصالت مرزها و نژادها و زبان ها است.
عقیق:«حسین عامریان» فرزند شهید محمدعلی عامریان و دبیر کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگویی با بیان اینکه شهدا عزیزان و مقربان امت‌ها هستند، گفت: تجلیل از این شهدا توسط زائران کشورهای دیگر با محوریت جبهه مقاومت و تأکید بر اینکه شهدای آنها، شهداء تمام امت اسلامی هستند، موجب افزایش حس همدلی و الفت میان مردم می‌شود و این پیام را به همگان منتقل می‌کند که نژاد و قومیت امت اسلامی ضمن احترام، مورد اصالت نیست و این اسلام اصیل است که موحب ارزش و تقدس است.

وی افزود: اجرای طرح نیابت شهدا در اربعین از بین برنده توطئه‌ها و تلاشهای دشمنان برای ایجاد اختلاف در امت شیعی و ممانعت از اتحاد و انسجام و قدرت یافتن جبهه مفاومت، با اصالت دادن به مرزی‌های جغرافیایی و عربیت و عجمیت و برتری‌های نژادی و قومیتی است.

صدور کارت نیابت شهدای کشورهای جبهه مقاوت به 4 زبان 

عامریان در تبیین چگونگی این موضوع گفت: در طرح نیابت شهدا که موکب‌های مشترک با عراقیها متولی اجرای طرح هستند، کارت‌های نیابت شهدای تمام کشورهای جبهه مقاومت به چهار زبان فارسی و انگلیسی و عربی و اردو چاپ و در اختیار زائران کشورهای مختلف قرار می‌گیرد. لذا خادمان ایرانی به ترویج کارت‌های نیابت شهدای حشد الشعبی، زینبیون، فاطمیون، بحرینی، لبنانی و یمنی می‌پردازند و بالعکس زائران آن کشورها نیز به ترویج نیابت شهدای ایران بدون توجه به وجوه افتراقی که معمولاً به آن تأکید می‌شود، اقدام می‌کنند.

به گفته وی، در موکب‌ها و غرفه‌ها، طرح تمثال شهدای کشورها و تصاویر آنها در کنار یکدیگر به عنوان فخر امت اسلامی به نمایش در می‌آید. همچنین پرچم کشورها و گروه‌های مختلف مقاومتی در کنار یکدیگر با محوریت حضرت سیدالشهداء (ع) به اهتزاز در می‌آید که تأکید دیگری بر وفاق و انسجام امت اسلامی است.

دبیر کارگروه شاهد ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اجرای این طرح در سال قبل نیز گفت: سال گذشته که این طرح اجرا شد، برای زائران کشورهای دیگر در بدو مواجهه با موضوع،  قابل باور و درک نبود که با شرح و توجیه خدام مواکب نائب الشهید با تقدیر و تجلیل و تعجب آنها روبه‌رو می‌شد. همچنین سایر موکب‌هایی که اطراف موکب‌های نائب الشهید بودند نیز به خدمت این طرح می‌آمدند و ظرفیت‌ها و امکانات خود را در اختیار مجریان این طرح قرار می‌دادند.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: