عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۶۲۷
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۴
قائم‌مقام صداوسیما رفتار رسانه‌ای رسانه‌ملی در اربعین ۹۷ را بر مبنای شعار «الحسین یجمعنا» دانست و گفت: برنامه‌هایی که به پوشش این کنگره عظیم حسینی می‌پردازند باید مفاهیم عمیق این شعار تبیین شود.
عقیق:قائم مقام رئیس رسانه ملی در نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین حسینی با اشاره به رویکرد مردمی بودن برنامه‌های این مناسبت و توجه به شعار اربعین حسینی، گفت: تاکید رسانه‌ها اعم از رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های مکتوب و رسانه های مجازی بر مردمی بودن این حرکت حسینی است و هر بخش متناسب با مأموریت خود باید بر اساس این شعار، این همایش عظیم را پوشش دهد.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و مستندساری اربعین با تاکید بر لزوم پاسخ به شبهات و سوالات پیرامون قیام حسینی اظهار کرد: بخشی از برنامه های سیما و صدا به صورت متمرکز روی این محتوا حرکت خواهد کرد و سیاست تبلیغی برنامه ها خصوصا برنامه های ثابت معارفی بر پاسخ به این شبهات شکل گرفته است.

حجت الاسلام موسوی مقدم با تاکید بر اینکه مراسم اربعین پدیده‌ای سیاسی - فرهنگی و اجتماعی است یادآوری کرد: سیاست ما براساس تبلیغ و تشویق مخاطب استوار است و به اتکای روایات وارده باید بر این ضرورت تاکید کرد. باید در ساماندهی تولیدات رسانه‌ای به نوآوری و خلاقیت در همه ساحت‌های رسانه‌ای که لازمه این همایش عظیم است توجه کرد و تصویر نابی پیش روی مخاطبان قرار داد.

قائم مقام رسانه‌ملی توجه به محتوا را از ضرورت‌های تولیدات رسانه‌ای دانست و گفت: برنامه‌سازان معارفی در این میان وظیفه سنگین‌تری دارند و باید نکته‌ها و سوژه‌های ناب را از میان شعار امسال استخراج کنند و بر شور و شوق اربعین بیفزایند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین با تاکید بر بیان و طرح مشکلات و موانع در این حرکت عظیم حسینی از سوی رسانه گفت: هر چند امسال بسیاری از موانع برطرف شده اما شفاف‌سازی لازمه رسالت رسانه است و بخش‌های خبری برای انعکاس مشکلات و رفع موانع، وظیفه ذاتی شان را انجام دهند.

موسوی مقدم راه‌پیمایی اربعین حسینی را نماد وحدت مسلمانان دانست و گفت: این حرکت عظیم و خودجوش اگر با نشانه های وحدت مسلمانان بازگو شود تاثیرگذارتر است. توصیه ما به حضور مسلمانان بدور از رفتارهای فرقه‌ای است تا نقشه دشمن برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان نقش بر آب شود. ما در آستانه تدارک کار بزرگ و سختی هستیم و باید مراقب شرایط امروز جهان اسلام، فتنه‌ها و توطئه‌های استکبار برای مسلمانان باشیم.

شهریار حیدری سخنگوی ستاد اربعین کشور، در این نشست با تاکید بر اهمیت نقش رسانه و تاثیرگذاری برنامه سازان و اصحاب رسانه یادآور شد: با استقرار تیم‌های رسانه‌ای در مسیرهای 13 گانه منتظر انعکاس آگاهانه و به موقع از این رویداد بزرگ معنوی هستیم.

حجت‌الاسلام کریمیان رییس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی نیز در این نشست بر هماهنگی‌های لازم برای ارائه خدمات به زائران و اصحاب رسانه های ایرانی در کنار اعضای اتحادیه‌های رادیو تلویزیون‌های اسلامی و رسانه‌های عراقی تاکید کرد و گفت: امسال 400 رادیو و تلویزیون از 43 کشور مراسم اربعین را پوشش خواهند داد و ما از حضور 1600 مستندساز استقبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت بحث زیرساخت های فنی بیان کرد: 52 واحد SNG در کشور عراق آماده فعالیت است و پیش بینی حضور 40 فرکانس رادیویی و استقرار 40 دوربین فیلمبرداری انجام شده است تا تصاویر آن‌ها در اختیار تمام رسانه‌ها قرار گیرد و در بین الحرمین امسال شاهد بزرگترین حضور رسانه‌ای خواهیم بود.

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: