عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۶۰۲
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در حرم رضوی:
خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مصادیق «نصرتی لکم معده» رفتن به اربعین حسینی است،گفت:متاسفانه برخی از هیئت‌ها در طول سال مجلس عزا به پا می‌کنند، اما برای اربعین و راه انداختن کاروان حسینی فعالیت خاصی انجام نمی‌دهند در حالی که همه باید برای این مهم قدم برداریم.
عقیق:حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان، در ویژه برنامه عزاداری‎های حرم مطهر رضوی که دیشب با حضور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه «نصرتی لکم معده» یکی از فرازهای مهم زیارت نامه‎های اهل‌بیت(ع) است، عنوان کرد: این فراز در زیارت اربعین و جامعه کبیره نیز نقل شده است، زائر در این فراز به امام خویش عرضه می‌دارد که: «برای یاری رساندن به شما آماده هستم».

وی ادامه داد: ما فقط برای ابراز علاقه و ارادت به حرم اهل‌بیت(ع) مشرف نمی‌شویم بلکه در این مکان قدسی می‌خواهیم خود را آماده کرده تا در رکاب حضرت قرار بگیریم. اتفاقا چون دشمنان اسلام فهمیدند که زیارت‌گاه‌ها به عنوان پادگان معنوی و انسان‌ساز است لذا پیوسته به فکر تخریب قبور اهل بیت(ع) بوده و هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اگر ما در حرم به امام رضا(ع) و در کربلا به سیدالشهدا(ع) عرضه می‌داریم که آمده‌ایم به شما کمک کنیم باید سختی‌های سازماندهی از سوی اهل بیت(ع) را به جان بخریم، زیرا با این سازماندهی می‌توانیم یاور واقعی صاحب‌الزمان(عج) شویم.

وی ابراز کرد: کمک کردن به اهل‌بیت(ع) یکی از موضوعات امتحان و ابتلاء مومنان است، این امتحان در هر عصری از زندگانی مسلمانان بوده، حتی افرادی که در زمان رسول‌الله(ص) زندگی می‌کردند مورد این امتحان الهی قرار گرفتند و خیلی از مسلمانان به خاطر یاری رساندن به ایشان مجبور به هجرت شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مصادیق «نصرتی لکم معده» رفتن به اربعین حسینی است، البته اگر وقت نداریم یا مشکل داریم یکی را از طرف خودمان بفرستیم، اگر پول نداریم تمام هزینه را پرداخت کنیم و یا حداقل مقداری از آن را متقبل شویم.

وی افزود: متاسفانه برخی از هیئت‌ها در طول سال مجلس عزا به پا می‌کنند، اما برای اربعین و راه انداختن کاروان حسینی فعالیت خاصی انجام نمی‌دهند در حالی که همه باید برای این مهم قدم برداریم.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها