عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۵۷۱
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
پژوهشگر مؤسسه اینترپرایز آمریکا:
مایکل روبن پژوهشگر راهبردی مؤسسه پژوهش های سیاسی اینترپرایز آمریکا که برای مشارکت در جشنواره تراتیل سجادیه به کربلا آمده بود، گفت: عراقی ها به راه حل های متعددی رسیدند که از طریق آن توانستند از اختلافات مذهبی و طایفه ای رهایی یافته و بر گروهک تروریستی داعش پیروز شوند.
عقیق:مایکل روبن پژوهشگر راهبردی مؤسسه پژوهش های سیاسی اینتربرایز آمریکا که برای مشارکت در جشنواره تراتیل سجادیه به کربلا آمده بود، گفت: عراقی ها به راه حل های متعددی رسیدند که از طریق آن توانستند از اختلافات مذهبی و طایفه ای رهایی یافته و بر گروهک تروریستی داعش پیروز شوند.

وی افزود: کشور های همسایه باید برای حل درگیری های دینی که میلیون ها انسان را در سوریه، یمن، بحرین، افغانستان، عربستان و لبنان تهدید می کند، از عراق درس بگیرند و آن را الگو قرار دهند.

این پژوهشگر اشاره کرد: برخی مسئولین در بسیاری از اوقات از دین به عنوان نقاب استفاده می کنند و خود را پشت آن قرار می دهند، لذا باید گفت که دین والاتر و بالاتر از سیاست و بازی های آن است.

روبن تصریح کرد: بین مذاهب و ادیان مشکلی در خصوص تشیع وجود ندارد و در هیچ زمان و مکان مشکل ساز نبوده؛ بلکه این مذهب به خاطر شخصیت ها و رهبران حکیم آن، نشر دهنده حکمت است.

منبع:حوزه
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: