عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۵۶۵
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور گفت: بهره‌برداری از مجموع پروژه‌هایی که در قالب تسهیل و تامین زیرساخت‌های آمد و شد روان زائران کنگره اربعین حسینی در ایلام در حال اجرا است زیربناهای این استان را متحول و خلاء توسعه ان را جبران می‌کند .
عقیق:»مهدی جمالی نژاد» در حاشیه نشست کمیته زیرساخت اربعین در مهران در جمع خبرنگاران هزینه مصوب و درحال تخصیص مجموع طرح‌های اربعینی استان ایلام به خصوص مرز مهران را بیش از ۲۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد .

رییس کمیته زیرساخت‌های ستاد اربعین گفت: اجرای این طرح‌ها طیفی گسترده از کاستی‌های ژرف ساختی استان ایلام را در زمینه‌های مختلف رفاهی و زیربنایی از اینترنت ،آب و برق و اقامتگاه تا راه و توقفگاه و پایانه‌های مرزی این استان را ترمیم می‌کند.

جمالی‌نژاد که اولین هفته کاری خود در سمت معاونت عمرانی وزارت کشور را به بازدید طرح‌های مرتبط با کنگره اربعین اختصاص داده بود اظهارکرد: از مجموع طرح‌های تامین زیرساخت اربعینی ایلام ۱۰پروژه تا آغاز تردد زائران اربعینی کربلای معلی افتتاح می‌شوند. برای اجرا و تکمیل این تعداد طرح زیرساختی که بیشتر در مهران قرار دارند بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است .دیگر طرح‌های اربعینی در حال اجرا استان ایلام نیز برای سال آینده آماده‌سازی می‌شود هرچند تا اربعین سال آینده روند تکمیل همه پروژه‌ها به طور کامل به اتمام می‌رسد.

شهردار پیشین یزد همچنین در خصوص عمران شهری مهران نیز در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری این شهر با طرح برخی برنامه‌های ضروری برای توسعه زیرساخت‌های شهری مهران گفت: اجرای برخی از طرح‌های مصوب نیازمند مشارکت و همکاری مردم شهرستان است .

مهندس «احمد کرمی» معاون عمرانی استانداری ایلام نیز در این نشست خبری گفت: برای حفظ امنیت و برقراری نظم در تردد زائران ۱۰ کیلومتر انسداد مرزی در مهران صورت گرفته است و نصب علائم و خط کشی راه‌های منتهی به مرز در آینده نزدیک انجام می‌شود.پروژه کنارگذر غربی شهر مهران به عنوان یک محور مواصلاتی مهم و کلیدی در یک بازه زمانی کمتر از چهارماهه به طول ۱۲ کیلومتر احداث شده و با وجود کمبود منابع مالی تا قبل از اربعین به زیر بار ترافیک می رود .

وی از احداث ساختمان و قرارگاه مدیریت بحران و اربعین خبر داد و گفت: این پروژه عمرانی نیز در دست ساخت است که تا اربعین سال آینده روند احداث و تکمیل آن به پایان می‌رسد .

کرمی یاداور شد: درصدد تکمیل اهم پروژه‌ها تا قبل از شروع اربعین هستیم و تسریع در تکمیل راه های مواصلاتی، پارکینگ و پایانه برکت بحث سکو سازی و جداسازی محل اتوبوس‌های جابجایی زائران در دستور کار قرار دارد .

وی با بیان اینکه در حوزه راه و فیبر نوری اقدامات موثری صورت گرفته، اظهار کرد: در حوزه شهرداری که متولی پارکینگ‌ها و پایانه برکت است مقرر شده تا حد امکان ۳۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و اربعین و قیر به شهرداری کمک شود .

به گفته کرمی تونل قطعه اول مسیر ایلام به مهران امسال آماده نمی شود هرچند که ۵۰ درصد از تونل حفاری شده اما این پروژه تا اربعین آینده تکمیل می شود.


منبع:ایسنا

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: