عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۹۸۸۳۰
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
حجت‌الاسلام گلپایگانی:
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان تبلیغات، حضور یافت و ضمن ابلاغ حکم انتصاب رهبر انقلاب، مطالبی را در این باره بیان کرد.
عقیق:حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در ابتدای سخنان خود به ماجرای غدیر اشاره کرد و گفت: در سال دهم هجرت بعد از اینکه مراسم حج تمام شد که عدد حجاج آن سال را به 120 هزار نفر هم گفتند، پیامبر دستور توقف دادند تا آنهایی که جلوتر رفته بودند برگشتند و آنهایی که عقب مانده بودند رسیدند. پیامبر(ص)، امیرالمومنان(ع) را در کنار خود قرار دادند و خطاب به مردم گفتند آیا من را به پیامبری قبول دارید؟ پس از پاسخ مردم، دست علی(ع) را بالا گرفتند و جمله (من کنت مولا فهذا علی مولا) را گفتند و آیاتی نیز برای این مراسم نازل شد.

حجت الاسلام محمدی افزود: آیاتی که در شان این روز نازل شد،  مبین این است که عمر بابرکت و زحمات پیامبر (ص) در این سال ها در گرو ابلاغ ولایت امیرالمومنان است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه خطبه غدیر خم در میان مسلمین جهان مهجور مانده است، افزود: حتی شیعیان از خطبه پیامبر (ص) اطلاعی ندارند. در این خطبه، منظور پیامبر گرامی اسلام، احکام دین نبود چراکه پیامبر (ص) مطلبی را در طول رسالتشان بی ابلاغ نگذاشته بودند بلکه موضوع ولایت مورد توجه قرار گرفته است.گرچه جای تاسف است که در خانه علی(ع) رابستند و از فیوض و برکات حضرت بی بهره شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فلسفه تشکیل این جلسه مبارک، تحولی است که در سازمان تبلیغات اسلامی به وقوع پیوسته است. حجت الاسلام خاموشی قریب 18 سال مسئولیت اداره این سازمان را بر عهده داشتند و با گستردگی فعالیت های این سازمان را انجام وظیفه کردند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری اضافه کرد: حجت الاسلام قمی که امروز مسولیت این سازمان را برعهده گرفتند در مراکز مختلف منشا برکات بودند که توفیق خدمت به عرصه فرهنگ دینی را برای ایشان از خداوند متعال خواستاریم.

وی در ادامه افزود: این سازمان دو دسته مخاطب دارند، یک دسته افرادی هستند که در دوران میانسالی هستند و جوانی های خود را گذراندند که خطری این افراد را تهدید نمی کند، بنابراین شیاطین زمان، آنها را نمی تواند گمراه کند، اما دسته دوم جو‌انان هستند که سرمایه های کشور بوده و در آینده می خواهند سکان جامعه را در دست بگیرند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب بیان کرد: امروز دائما شبیخون فرهنگی در حال از بین بردن عقاید نسل جوان است و تکنولوژی هم در اختیار دشمن است، برای جوانان باید فکر کرد و سازمان تبلیغات در این راستا موظف است نسل جوان را هدایت کند، وسایل تبلیغی گسترده جهان استکبار برای جوانان ایجاد شده است و اگر ذهن جوان مخدوش شود نمی توان آن را به راحتی اصلاح کرد.

آیت الله گلپایگانی ابراز داشت: در این مسیر پر تلاطم حوزه ها و سازمان تبلیغات موظف هستند تا با سرمایه های موجود جامعه تمدن ایرانی اسلامی را در جوانان نهادینه کنند، برخورد با نسل جو‌ان باید تدریجی باشد و به صورت دفعی نمی توان با آنها برخورد کرد.

وی خاطرنشان کرد: جوانان را باید پله پله به اسلام دعوت کرد و کم کم آنها را به مسجد و دین دعوت کرد، نباید انتظار داشته باشید که جوانان ما به یکباره سلمان فارسی شوند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم سازمان‌ تبلیغات باید تبلیغ معارف اهل بیت(ع) باشد، تصریح کرد: در داستان غدیر پیامبر اکرم(ص) فرمودند «من به زودی از میان شما خواهم رفت و دو چیز بزرگ را در میان شما به امانت می گذارم که ابتداء کتاب خدا و دیگر عترت است»، امروز محبت اهل بیت(ع) در جوامع اسلامی هست اما باید آن را افزایش داد.

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین