عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۷۵۶۷
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه عنوان کرد:
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: امام صادق (ع)، امام کاظم (ع)، امام رضا (ع) و امام جواد (ع) درباره حضرت معصومه (س) مطالب بسیار مهمی را ایراد فرموده‌اند که نشان از عظمت معنوی این بانو دارد.

عقیق:حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی، معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان اینکه چهار امام معصوم به جایگاه و نقش کریمه اهل بیت (س) اذعان داشته‌اند، ابراز داشت: حضرت فاطمه معصومه (س) در سال 173 هجری قمری  در مدینه منوره در منزل امام کاظم (ع) دیده به جهان گشودند و ایشان کسی هستند که امام صادق (ع) سال‌ها قبل از تولدشان بشارت آمدنش را داده بودند.

وی افزود: امام صادق (ع)، امام کاظم (ع)، امام رضا (ع) و امام جواد (ع) درباره حضرت معصومه (س) مطالب بسیار مهمی را ایراد فرموده‌اند که نشان از عظمت معنوی این بانو دارد. امام صادق (ع) در ضمن حدیث مشهوری پیش از آنکه امام کاظم (ع) متولد شود، از دفن پیکر مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در قم خبر داده و فرمودند: آگاه باشید! حرم خدا، مکه است و … همانا قم، کوفه کوچک است و سه در از درهای هشت‌گانه بهشت به سوی قم گشوده می‌شود، به زودی بانویی از تبار من در قم دفن می‌‌شود و نام او فاطمه دختر موسی است و با شفاعت او همه شیعیان من داخل بهشت خواهند شد.

حجت‌الاسلام فلاحی اظهار داشت: همچنین در زمان امام کاظم (ع) جمعی از یاران حضرت که در بیرون از مدینه زندگی می‌کردند، برای طرح سئوالات خود به مدینه می‌آیند و به خانه حضرت مشرف می‌شوند، اما امام (ع) در منزل نبودند و حضرت معصومه (س) سئوالات آن‌ها را می‌گیرند و می‌گویند من سئوالات را ببینم، فردا بیایید و جواب سئوالات را بگیرید. فردای آن روز پس از دریافت جواب سئوالات در راه امام موسی کاظم (س) را زیارت می‌کنند، ماجرا را برای امام بازگو می‌کنند، امام پاسخ سئوالات را می‌بینند و می‌فرماید: فداها ابوها.

وی ادامه داد: از امام رضا (ع) درباره زیارت مزار خواهرشان روایت شده که فرمودند: هر کس حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند، همانند کسی است که مرا زیارت کرده باشد، همچنین امام جواد (ع) فرمودند: «مَنْ زارَ عَمَّتی بِقُمْ فَلَهُ الجَنَّهُ»؛ هر کس عمه‌ام را در قم زیارت کند، بهشت از آنِ اوست.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به هجرت حضرت معصومه (س) از مدینه به سمت ایران بیان داشت: از برکات بسیار آموزنده هجرت بانوی کرامت برای بشریت و جامعه مسلمانان این است که حضرت معصومه (س) نشان داد که تربیت‌یافتگان مکتب اهل بیت (ع) به چه میزان به مسأله امامت و ولایت حساس هستند و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
وی گفت: جنبه حیات سیاسی حضرت معصومه (س) بیشترین نقش را در تاریخ در حرکت مردم برای اثبات حقایق الهی داشته و انقلاب اسلامی ایران که منشا آن قم مقدس است مرهون وجود با برکت ایشان و تربیت‌یافتگان این مکتب یعنی مراجع بزرگوار، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.

حجت‌الاسلام فلاحی با بیان اینکه مکان عبادت حضرت معصومه (س) هنوز مورد توجه عاشقان است، تصریح کرد: بیت‌ النور حجره‌ای است که حضرت معصومه (س) در مدت اقامت هفده روزه‌اش در منزل موسی بن خزرج در آنجا مشغول عبادت بودند که هم اکنون نیز این حجره در محله میدان میر قم وجود دارد و مورد توجه دوستداران اهل بیت (ع) است، عبادت و شب زنده‌داری هفده روزه این بانوی مکرمه در واپسین روزهای عمر شریفش، گوشه‌ای از یک عمر عبودیت و خشوع او در برابر ذات پاک الهی است.

 

تصویری از «بیت النور» مکان عبادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س)منبع:فارس
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: