عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۵۴۸۵
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز طرح «ابرار۲» ویژه کاروان‌های زیارتی ارزان‌قیمت به عتبات عالیات در سال ۹۷ خبر داد.
عقیق:مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در دیدار مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در کربلا از آغاز طرح ابرار 2 ویژه کاروان‌های زیارتی ارزان‌قیمت خبر داد که از 25 فروردین‌ماه در دو گروه 6 و 7 روزه به کشور عراق اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به تلاش سازمان حج و زیارت برای افزایش اعزام کاروان‌های زیارتی ارزان‌قیمت و فراهم شدن امکان تشرف اقشار ضعیف جامعه به عتبات عالیات، طرح ابرار 2 را در این راستا ارزیابی کرد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تمرکز اصلی ما بر روی کاروان‌های زیارتی ارزان قیمت است، گفت: براساس این طرح، زائران برخی از استان‌ها با مبلغ زیر یک میلیون تومان و برخی استان‌های دورتر با مبلغ یک میلیون و 50 تا 100 هزار تومان به کشور عراق اعزام می‌شوند.

براساس این گزارش، کاروان‌های زیارتی که براساس طرح ابرار 2 و در هفت شب اعزام می‌شوند، برنامه سفر آنان 3 شب اقامت در نجف، 3 شب اقامت در کربلا و یک شب اقامت در کاظمین است.

این کاروان‌ها افزون بر اخذ خدمات تعیین شده، با توجه به داشتن اقامت در کاظمین، می‌توانند در شهر کربلا نسبت به خرید سفر به سامرا اقدام کنند و پس از طی مراحی، به سامرا اعزام شوند.

کاوان‌های زیارتی که در این طرح به صورت 6 شب اعزام می‌شوند، برنامه سفر آنان 3 شب اقامت در نجف، زیارت عبوری کاظمین و دریافت ناهار و اعزام به کربلا و 3 شب اقامت در کربلا و مغادره از کربلا در روز آخر به سمت مرزها برای ورود به کشورمان است. این کاروان‌ها به علت نداشتن اقامت در کاظمین و هماهنگ نبودن اتوبوس برگشت در ایران، امکان خرید سامرا را نخواهند داشت.

اسکان زائران طرح ابرار 2 در هتل‌های نجف اشرف، کربلای معلا و کاظمین با قیمت مصوب و بسیار مناسب تعیین شده است که به گفته مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، زائران از امکانات هتل‌های گران‌قیمت در این هتل‌ها برخودار هستند.

به گزارش فارس، مشتاقان سفر به عتبات می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی مجاز در استان خود اقدام به نام‌نویسی در این سفر معنوی کنند.
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: