عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۱۷۷۷
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
گزارشی در مرز میرجاوه؛
در حالی که بی آبی و سوءتدبیر حکومت پاکستان جان زوار را در مرز تفتان به بازی گرفته است، ضرب و شتم آنان توسط نیروهای نظامی این کشور همچنان ادامه دارد.
عقیق: متاسفانه روز گذشته نیز ضرب و شتم زوار ادامه پیدا کرده و عده ای از آنان پس از مجروح شدن برای درمان به مرز ایران انتقال داده شدند.
گفتنی است پس از آنکه عوامل مرزبانی پاکستانی از پاسخگویی به هزاران زائر پاکستانی عاجز شدند در رفتاری عجیب زوار را مورد ضرب و شتم قرار دادند تا از اعتراضات آنان جلوگیری کنند.
تجمع زوار در منطقه بدون امکانات تفتان پاکستان تا کنون سبب مرگ هفت نفر و وخامت حال ده‌ها نفر دیگر شده است.
مشکلات زوار پاکستانی به حدی زیاد است که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعزام تیم‌های متخصص امداد و مستقر کردن آن در مرز میرجاوه به صورت شبانه روزی زائرانی را که حالشان نامساعد شده تحت درمان قرار می‌دهند.
در مصاحبه‌های صورت گرفته یکی از مشکلاتی که توسط زوار مطرح شد رفتار بسیار زشت نیروهای نظامی پاکستانی با آنان بود.
نظامیان پاکستانی علاوه بر به کار بردن الفاظ رکیک نسبت به زوار حسینی که از کشور خودشان هستند، آنان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.
مصاحبه تسنیم با یکی از مجروحان این حملات را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:
این زائر پاکستانی با انتقاد شدید از رفتار خشونت‌آمیز و غیرانسانی نظامیان کشورش با زائران اربعین می‌گوید: متاسفانه آنها حتی به افراد بیمار هم رحم نمی‌کنند، هر کشوری به شهروندان خود خدمات ارائه می‌دهد تا آنها احساس راحتی کنند، ولی نمی‌فهمم چرا پاکستان با شیعیان مظلوم اینگونه برخورد می‌کند، انسان گمان می‌کند که این زوار اتباع کشمیر اشغالی هستند و دولت هند آنان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.
به گونه‌ای ما را می‌زنند که انگار نیروهای رژیم صهیونیستی، فلسطینیان مظلوم را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، ما از طریق رسانه‌ها از دولت پاکستان درخواست می‌کنیم که این وضعیت اسفبار را بررسیکرده و با اضافه کردن تعداد کارمندانی که امور اداری خروج را انجام می‌دهند هر چه سریعتر را مشکل را حل کنند.

منبع:تسنیم
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: