عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۹۰۷۶۲
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۹
حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی:
حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی با تأکید بر اینکه ارتباط امام حسین(ع) با خدا در ظرف عقل آدمی نمی‌گنجد، گفت: نور سیدالشهداء(ع) هدایت کننده ماست.
عقیق:حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدحسین مومنی» طی مراسمی با اشاره به روایتی درباره جایگاه و مقام اباعبدالله الحسین(ع) نزد پیامبر اکرم(ص) گفت: روزی امام حسین(ع) ـ که هنوز در سن کودکی بود ـ بر پیامبر اکرم(ص) وارد شد، این در حالی بود که «اُبی بن کعب» نیز در کنار پیامبر نشسته بود. پیامبر(ص) به امام حسین(ع) فرمود: «آفرین بر تو یا اباعبدالله و ای زینت آسمان‌ها و زمین»، این دو عنوان از همان کودکی به امام حسین(ع) توسط شخص پیامبر اکرم(ص) نسبت داده شد.

وی افزود: «اُبی بن کعب» به پیامبر عرضه داشت: چگونه ممکن است که شما حضور داشته باشید، اما کسی دیگر زینت آسمان‌‌ها و زمین باشد؟ پیامبر(ص) فرمود: «قسم به آن کسی که مرا نبّی قرار داد و مبعوث کرد، حسین(ع) در آسمان‌ها به مراتب بزرگ‌تر و شناخته‌ شده‌تر است تا در زمین و در سمت راست عرش الهی اینگونه نوشته شده که او مصباح هدایت و سفینه نجات است».

حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی با تأکید بر اینکه نور امام حسین (ع) هدایت کننده ماست، یادآور شد: در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که امام حسین(ع) سرّ الله است، باید به اسراری که در وجود مقدس امام حسین(ع) هست، آگاه شویم. در همین راستا بود که پیامبر اکرم(ص) ما را به معرفت داشتن نسبت به حسین بن علی(ع) سفارش کرد.

وی با بیان اینکه ارتباط امام حسین(ع) با خدا ارتباطی خاص است که در ظرف عقل آدمی نمی‌گنجد، گفت: نمی‌توان بسیاری از مطالب مرتبط به سیدالشهداء(ع) را با عقل بررسی کرد، به عنوان مثال، امام رضا(ع) در حدیث زیبا می‌فرماید «فَعَلَى مِثْلِ الْحُسَيْنِ فَلْيَبْكِ الْبَاكُونَ، فَإِنَّ الْبُكَاءَ عَلَيْهِ يَحُطُّ الذُّنُوبَ الْعِظَامَ»؛ این چیزی است که خدا خواسته، یعنی خدا خواسته تا با گریه بر سیدالشهداء(ع) گناهان اینگونه پاک شود.

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین