عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۷۹۸۷۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲
حجت‌الاسلام صدیقی:
امام جمعه موقت تهران گفت: قلب مبلغان اگر مرکز اراده خداوند باشد، جاذبه پیدا خواهند کرد و اگر شما مبلغان بتوانید فردی را به خدا متصل کنید، هنری می‌شود که از جانب خداوند به شما عطا شده است.
عقیق:حجت‌الاسلام صدیقی، امام جمعه موقت تهران در همایش تجلیل میثاق اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد تهران با ولایت که امروز 28 مهرماه در سالن همایشهای سازمان حج و زیارت برگزار شد، گفت: خداوند اصل خلقت را با زیبایی عجین کرده است و این عالم زیبا را در مسیری زیبا به سوی خود می‌برد و هیچگاه آن را رها نکرده که مسیر آن تغییر کند، لذا وقتی خداوند می‌خواهد مبلغان را تشویق کند، از تعابیری چون «حسن و جمال» استفاده می‌کند، این قانون کلی است که مبلغان مورد توجه قرار دهند و دعوتشان الی الله باشد.

امام جمعه موقت تهران با بیان این مطلب که مساجد سنگر است و مسجدنشینان نیز سنگرنشینان هستند، اظهار کرد: خوشا به حال کسانی که قلبشان عرش خداوندی است، چراکه عرش خدا زیباست و در سمت راست طبق بیان صریح معصوم (ع) نوشته شده است: «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجات».

وی افزود: قلب مبلغان اگر مرکز اراده خداوند باشد، جاذبه پیدا خواهد کرد و اگر شما مبلغان بتوانید فردی را به خدا متصل کنید، هنری می‌شود که از جانب خداوند به شما عطا شده است.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه باید رفتارهایمان بر اساس رفتارهای پیامبرمان نبوی باشد گفت: به راستی اگر الگویمان را نبیّ اکرم (ص) قرار دهیم و رفتاری نبوی در مقابل دیگران داشته باشیم، فاسدترین افراد هم به سمت خدا کشیده می‌شوند، همچنانکه وجود مقدس نبیّ اکرم (ص) نیز چنین کردند.

وی افزود: باید هنر جذب را بیاموزیم، باید با هنر اخلاق، علم بتوانیم بیشترین جاذبه را در مساجد داشته باشیم که این به رضای خدا بسیار نزدیک است.

منبع:تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین