عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۷۸۱۴۱
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
مادر شهید محسن حاجی‌حسنی با بیان اینکه یک سال فقدان پسرم برای من 100 سال گذشت، گفت: وقتی سر خاک حاج محسن می‌روم، می‌گویم: «محسنم، همه جهان به شما افتخار کردند؛ شما تازه متولد شدی، شهادتت مبارک پسرم».

عقیق:عیدقربان سال گذشته به دلیل بی‌کفایتی آل‌سعود فاجعه منا رخ داد و بسیاری از حاجیان در این فاجعه دردناک به شهادت رسیدند که 5 نفر از اعضای کاروان قرآنی نیز در این بین بودند.

یکی از این افراد «محسن حاجی‌حسنی‌کارگر» نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی بود که پس از 9 سال توانست برای کشورمان افتخارآفرینی کند.

 

شهید محسن حاجی‌حسنی متولد 1367 در مشهد مقدس بود که از دوران کودکی با تشویق خانواده و همراهی برادرش در مسیر قرآن قرار گرفت. وی با کسب توانمندی‌های فراوان صبح‌های چهارشنبه‌ در حرم امام رضا(ع) نیز تلاوت می‌کرد.

حال با وجود گذشت یک سال از فاجعه منا و فقدان این عزیز، نه تنها خانواده حاجی‌حسنی بلکه جامعه قرآنی نیز همچنان داغدار فقدان وی هستند.

مادر و پدر شهید محسن حاجی‌حسنی این روزها که هر لحظه خاطرات فرزندشان از رسانه‌ها و برنامه‌های مختلف پخش می‌شود، با صلابت یادی از حاج محسن می‌کنند و از قضا و قدر الهی شاکردند.

ملیحه خراسانی مادر شهید محسن حاجی‌حسنی کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با بیان اینکه فاجعه منا و فقدان پسرم برایم خیلی سخت بود، اظهار داشت: یک سال از فقدان پسرم می‌گذرد اما این یک سال برای من 100 سال گذشت. روزهای خیلی سختی بدون محسن سپری کردم؛ هر لحظه خاطرات و چهره دلنشین پسرم از جلوی چشمم می‌گذرد اما خدا را شاکرم.

شهادتت مبارک محسن جان

وی با اشاره به اینکه دلتنگی‌هایم روز به رو بیشتر می‌شود، افزود: تمام 26 سال زندگی محسن برایم خاطره بود همیشه به او افتخار می‌کنم. وقتی سر خاکش می‌روم می‌گویم: «محسنم، احسنت مادر؛ مدال افتخار بر تمام عالم انداختی، همه جهان به شما افتخار کردند. شما تازه متولد شدی، شهادتت مبارک پسرم. برایم دعا کن محسن جان تا خدا به من صبر دهد و همیشه پیرو راه شما باشم».

 

 

مادر شهید حاجی‌حسنی با بیان اینکه پسرم درس‌های بزرگی به من داد، خاطر نشان کرد: محسن معلمم بود و درس‌های زیادی به من داد. همیشه به من می‌گفت انسان باید در دنیا طوری زندگی کند که وقتی از دنیا می‌رود خودش خوشحال باشد و دیگران گریان. این اتفاق برای محسنم افتاد و با خود گفتم ماشاءالله به دانایی‌ات پسرم.

درخواست مادر شهید از مسئولان

وی با اشاره به اینکه مسئولان برای التیام غم از دست دادن محسنم کاری نکردند، گفت: نزدیک 7 ماه پس از فاجعه منا بر روی سنگ قبر حاج محسن «شهید» حک نشده بود؛ حالا هم با وجود اینکه چندین بار گفتیم تا قاری بین‌المللی آن نیز نوشته شود هیچ کدام از مسئولان به خواسته ما توجه ندارند. 

خراسانی با بیان اینکه محسن با رفتنش کاری کرد که در تمام قلب‌ها حک شد اما دوست دارم عکسی بر سر مزارش بزنیم، خاطر نشان کرد: از مسئولان هیچ چیزی نمی‌خواهم فقط درخواست می‌کنم به ما اجازه دهند عکسی از او در کنار مزارش بگذاریم.


منبع:فارس
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها