عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۷۰۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹
در اولین پاسداشت ایثارگران حرکت‌های جهادی انقلاب عنوان شد:
حاج حسین یکتا با اشاره به کسانی که در کارهای جهادی شرکت می‌کنند، گفت: این جهادگران جلا پیدا کرده، بعد از آن صفا و سپس بها پیدا می‌کنند و مزد آنها شهادت است.
عقیق:اولین یادواره پاسداشت ایثارگران حرکتهای جهادی انقلاب اسلامی با عنوان جهادگران آسمانی در مجمع دانشجویی 13 آبان باحضور حسین یکتا فرمانده قرارگاه خاتم‌الاوصیاء ناصری‌پور معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، صابر خراسانی شاعر انقلابی مسئولین و فعالین گروه‌های جهادی دانشجویی و غیردانشجویی و خانواده‌ةای ایثارگر جهادی برگزار شد. 

در این مراسم حسین یکتا فرمانده قرارگاه خاتم‌الاوصیا برای ما اهل جبهه که در جبهه و جنگ بودیم و داغ رفقا، همرزمان و لحظات شهادت بچه‌ها را دیده‌ایم خیلی سخت می‌گذرد که در این عرصه و جنگ نرمی که شروع شده هم دوباره باشیم و داغ بچه‌ها را ببینیم در حای که این داغ هیچ زمان به جگر سوخته والدین و خانواده آنها نمی‌رسد. 

وی با تاکید بر اینکه مزد جهاد، شهادت است اظهار داشت: مزد رفاقت با امام حسین(ع) خونی رفتن است. در دیداری که چند روز پیش با حضرت آقا داشتیم ایشان فرمودند که به بچه‌ها بگویید عده‌ای آمده‌اند که اسلام و انقلاب را می‌خواهند با هم از ما بگیرند، هر کسی هر کاری که می‌تواند انجام دهد. اردوهای جهادی، جهادگری، روستاها و هجرت و بچه‌ها را می‌سازد. وقتی فرزند شماه در این راه می‌رود و کشته می شود در واقع در راه اسلام  به امر ولی امام زمان به این راه رفته است.  

یکتا افزود: در اردوهای راهیان نور که فضا رقیق شده است برخی جوانها بعد از بازگشت می‌گویند این سفر بوده که باعث شده با خدا رفیق و عوض شوند. فرزندان برخی‌ها با برکت می‌شوند و برگزاری این جلسه یعنی اینکه ما دور بچه‌هاهی شما می‌گردیم چرا که برای انقلاب و پای انقلاب ایستاده‌اند. 

فرمانده قرارگاه خاتم‌الاوصیا خاطرنشان کرد: بنده افراد زیادی را در این کشور دیده‌ام و خیلی فضاها را رفته‌ام، ولی یک زمان کاملا کم آوردم و آن، وقتی بود که عبدالله والی را در بشاگرد دیدم که بچه‌های جهادی را آنجا برده بود. خداوند بعد از شهدا، اینها را به ما داد عبدالله بدون هیچ امکاناتی آنجا رفته بود. که حتی برخوردهای بدی هم با او شد.

یکتا با تاکید بر اینکه خون شهدا اثر می‌کند، اظهار داشت: یک قطره از خون شهدا هدر نرفته است که خون بچه‌هایجهادی به هدر برود برگی بدون اجازه خداوند در عالم خلقت،به زمین نمی‌افتد و خون این بچه‌ها اثر خواهد کرد. اثر این خونها را در سراسر عالم می‌بینیم همچنین یک قطره از خون شهدای غواص به هدر رفتند و امروز می‌بینیم که زائران امام حسین خیلی راحت در ایام اربعین از نجف تا کربلا پیاده می‌روند واثری از صدام باقی نمانده است. 

وی گفت:عاشق امام حسین با سر سالم به آن دنیا نمی‌رود. به همین خاطر کسانی که در کارهای جهادی شرکت می‌کنند، جلا پیدا کرده، بعد از آن صفا و سپس بهاء پیدا می‌کنند که مزد آن نیز شهادت می‌شود. امروز مصادف با اربعین شهید مدافع حرم اسداللهی است حکه او از بچه‌های جهادگر بود و در اردوهای جهادی صفا و بها پیدا کرد و در آخر هم شهید شد. 

فرمانده قرارگاه خاتم‌الاوصیا گفت: باید انسجام اردوهای جهادی بیشتر شود تا خون  بچه‌ها موثرتر شود یک زمانی جبهه جنگ و نبرد در شلمچه، طلائیه و فکه بود در حالی که امروز، جنگ اجتماعی شده است به همین دلیل باید انسجام بین اردوهای جهادی بیشتر شود. این خونهای ریخته شده، فرش قرمزی است که ارباب و امام زمان‌مان بیاید.


منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: