عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۴۳۶
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۰
همايش بين‌المللی «پيامبر رحمت؛ پيام‌آور اسلام برای بشريت» به مناسبت گراميداشت ميلاد حضرت محمد(ص) و هفته وحدت اسلامی، 6 بهمن‌ماه، در لندن برگزار می‌شود.

عقیق: اين همايش به همت اتحاديه دانشجويان مسلمان لندن و مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی در پاسخ به افزايش تلاش‌ها برای بی‌تفاوت كردن انسان‌ها نسبت به دين و اهانت به پيامبر اكرم(ص) به بهانه آزادی بيان برگزار می‌شود.

اين برنامه با قرائت قرآن توسط شيخ احمد نعينع، قاری برجسته مصری و پخش مستندی از مجمع جهانی تقريب مذاهب اسلامی آغاز به كار خواهد كرد.

پس از آن «ايوان ريدلی» (Yvonne Ridley)، روزنامه‌نگار بريتانيايی و رئيس اتحاديه بين‌المللی بانوان مسلمان و نائب رئيس بنياد اروپايی اسلام با موضوع «محمد؛ الگوی يك انسان كامل» سخنرانی می‌كند.

در ادامه برنامه «كمال هبلاوی»، مؤسس شورای مسلمانان بريتانيا و اتحاديه اسلامی بريتانيا در مورد «هفته وحدت»، «كريستين بكر» (Kristianne Backer)، مجری و روزنامه‌نگار آلمانی در باب «محبت به انسان‌ها» و شيخ سعيد بهمن‌پور، مدير سابق كالج اسلامی لندن با موضوع «آزادی بيان يا آزادی اهانت» سخنرانی خواهند كرد.

اجرای تصنيف‌هايی در مدح حضرت محمد(ص) بخش ديگری از اين برنامه است كه توسط «مسعود كرتس» (Mesut Kurtis)، خواننده ترك مقيم لندن اجرا خواهد شد.

در اثنای اين برنامه مسابقه شعری با عنوان «پيامبر رحمت» نيز برپا خواهد شد كه در آن شاعرانی كه در مدح حضرت محمد(ص) شعر گفته‌اند، مورد تقدير قرار می‌گيرند.

اين همايش با هدف فراهم آوردن عرصه‌ای برای گردهم آوردن همه انسان‌های معتقد به پروردگار هستی و رسالت انبيا، صرف نظر از دينشان، در كنار يكديگر و تأكيد بر عشق، صلح و محبت به عنوان پيام اصلی انبيای الهی و ايجاد وحدت ميان پيروان اديان مختلف، به مناسبت ميلاد پيامبر خاتم(ص) برگزار می‌شود.         


منبع: خبرگزاری ایکنا

211007    


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین