عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۴۲۶
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۰
عقیق: مسلمانان اعم از اهل تسنن که میلاد پیامبر اکرم (ص) را روز دوازدهم ربیع الاول و شیعیان که میلاد آن حضرت را هفدهم ربیع الاول می دانند همگی در طول قرن های طولانی این روز را به روش خود جشن گرفته اند و هیچ گاه هیچ کدام از دو طرف قایل به ممنوعیت برگزاری آن نبوده اند.

روزنامه مصری المحیط نوشت: برخلاف تمام تشویق هایی که از سوی علمای دینی برای بزرگداشت این روز صورت می گیرد، « شیخ مرجان سالم الجوهری» از شیوخ سلفی جهادی در برنامه ای ویدیویی تاکید کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت میلاد پیامبر اکرم (ص) « شرک به خداوند» بوده و شریعت اسلام با آن مخالف است. وی مدعی شد که بزرگداشت این روز بدعتی است که از سوی فاطمیون وارد مصر شده است.

الجوهری در ادامه از ریاست جمهوری مصری خواست تا برای حفظ جامعه اسلامی مصری از شر کفر و شرک، دستور ممنوعیت برگزاری چنین مراسمی را به دلیل بدعت بودن صادر کند.

شیخ سلفی با تاکید بر این که پیامبر (ص) خود دستور داده است که تنها دو عید فطر و قربان را پاس بداریم و شادی کنیم، افزود: اسلام تا قبل از این چیزی به نام « بزرگداشت میلاد پیامبر (ص)» نداشته است و این مساله از طریق دشمنان اسلام بر مسلمانان تحمیل شده است.

سلفی های جهادی مصری با اشاره به این که تابلوها و ابزارهای برگزاری مراسم اگر در خانه های مسلمانان یافت شود، ملائکه به ان خانه ها وارد نخواهند شد، دستور دادند تمام ابزارها و پوسترهای بزرگداشت میلاد پیامبر (ص) تخریب گردد. زیرا هر خانه ای که ابزار جشن و شادی به این مناسبت در آن یافت شود، اهل آن کافر هستند و از ملت اسلام خارج شده اند و باید آنان را توبه داد.

این در حالی است که « علی جمعه» مفتی مصری گفت: بزرگداشت روز ولادت پیامبر بزرگ اسلام بهترین کارها است و دارای ثواب زیادی می باشد؛ زیرا نشانه ای از شادی و عشق به پیامبر اکرم (ص) است که به عنوان اصلی از اصول ایمان تلقی می شود.

مفتی مصری فتوای حرمت شرکت در این مراسم را نوعی افراطی گری نفرین شده معرفی کرد و افزود: شرکت در مراسم و همکاری در برگزاری آن امری مشروع است و از قرن هاست که در میان مسلمانان متداول است.

وی در پایان تاکید کرد مصرف شیرینی در این روز و شادی مسلمانان نشان از عشق به پیامبر اکرم (ص) دارد و مستحب است.
 
منبع:شفقنا
211005

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین