عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

امام جمعه شادگان:
امام جمعه شادگان گفت: در مدیریت مساجد باید از پیرغلامان استفاده کرد.

حجت‌الاسلام سید مجید شرفی صبح امروز در بازدید از مساجد این شهرستان، مسجد را مرکز انتقال احکام، معارف توحیدی و انفسی دانست و اظهار داشت: در مدیریت مساجد باید از پیرغلامان استفاده کرد و جوانان را در راس کمیته‌های متعدد از قبیل کمیته‌های فرهنگی، قرآنی و آموزشی قرار داد.

وی با بیان اینکه مسجد محل تبادل اخبار و اطلاعات خرد و کلان و بحث و گفت‌وگو درباره آنها و جهت‌گیری و روشن شدن افکار عمومی است اضافه کرد: در این صورت، شرایط جامعه در جنبه‌های گوناگون به راحتی به گوش عموم مردم می‌رسد و آنها به سرعت در مورد نبایدها و انحراف‌های موجود در جامعه واکنش نشان می‌دهند.

امام جمعه شادگان با اشاره به اینکه مساجد، نمادی استوار از تمدن اسلامی در طول تاریخ هستند تصریح کرد: دوران صدر اسلام، درخشان‌ترین دوره در طول حیات مساجد است چرا که در آن زمان، مسجد نه تنها محل عبادت که محل فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، قضایی و نظامی به شمار می‌آمد.

شرفی خاطرنشان کرد: مساجد از ابتدا جایگاه تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر هستند، انسانی که به مسجد پیوست، ضمن اقامه یکی از بزرگ‌ترین معروف‌ها، از منکرها دوری می‌کند و می کوشد خود را به گناهان آلوده نسازد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در پایان اذعان داشت: برای احیای هر چه بیشتر مساجد باید کوشید و به‌ویژه جوانان را به سوی این مراکز معنوی سوق داد.

منبع فارسپربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین