عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۵۵۹۴
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۰
حجت الاسلام امین رصاف اظهارکرد: حوزه های علمیه سال هاست که متولی مسائل دینی و فرهنگی مردم بوده اند بنابراین با توجه به نام گذاری سال، به سال عزم ملی و مدیریت جهادی باید مدیریت کار به حوزه برگردد.

عقیق: معاون امور حوزه‌های علمیه و روحانیت نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس با اشاره به پرهیز از سلیقه گرایی در مسائل فرهنگی گفت:دقت نظری که شایسته کارهای فرهنگی است،کمتر دیده می شود درحالی که لازم است بهترین مرجع برای کارهای فرهنگی حوزه باشد.

حجت الاسلام امین رصاف اظهارکرد: حوزه های علمیه سال هاست که متولی مسائل دینی و فرهنگی مردم بوده اند بنابراین با توجه به نام گذاری سال، به سال عزم ملی و مدیریت جهادی باید مدیریت کار به حوزه برگردد.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم مهر علمای اسلام را به همه کارهای فرهنگی بزنیم و در مسائل فرهنگی سلیقه ای عمل نشود، افزود: دقت نظری که شایسته کارهای فرهنگی است،کمتر دیده می شود در حالی که لازم است بهترین مرجع برای کارهای فرهنگی حوزه باشد.

حجت الاسلام رصاف با بیان اینکه مردم خود را برای استفاده بیشتر از حوزه آماده کنند و حوزه نیز بایدآماده کمک رسانی هرچه بیش تر به مردم باشد، خاطر نشان کرد:حوزه و دانشگاه باید دست به دست هم دهند تا خروجی خوبی در زمینه فرهنگ به دست آید.

معاون امور حوزه‌های علمیه و روحانیت نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس با بیان اینکه در جامعه امروز ما نقش الگوهای برجسته مشخص است  و دانشگاه ها و صدا و سیما نیاز به محتوا و قالب دینی دارند، گفت: استقبال بسیار خوب مردم از فیلم های فرهنگی مانند مختار نامه و یوسف پیامبر نشان دهنده علاقه مردم به مسائل دینی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه باید حوزه دغدغه فرهنگی داشته باشد و به مردم برای شناخت بهتر دین کمک کند، افزود: امروز کسی که کار فرهنگی انجام می دهد باید نگرش اسلام را به مسائلی مانند موسیقی و غیره بداند تا بتواند کاری شایسته در این زمینه ارائه دهد.

حجت الاسلام رصاف با بیان اینکه حوزه علمیه دایره گسترده ای در زمینه های مختلف دارد، اظهار کرد: در زمینه مسائلی مانند آمار گسترده طلاق حوزه علمیه باید فکری اساسی و راهکاری اصولی داشته باشد.

معاون امور حوزه‌های علمیه فارس گفت: با توجه به پیشرفت‌ها و اهداف انقلاب باید کارهای بهتری که همراه با آسیب شناسی فرهنگی باشد در زمینه‌های مختلف اجتماعی در حوزه های علمیه انجام شود.

منبع: تسنیم


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین