عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۴۱۲۵
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۱:۴۳
رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور از عمره دانشجويي به‌عنوان سفري ارزان، آسان و با كيفيت ياد كرد و گفت: ستاد عمره و عتبات دانشجويان سه شعار اصلي زيارت آسان، ارزان و با كيفيت را هدف كار خود قرار داده است و به همين منظور برنامه‌هاي فرهنگي متنوعي صورت گرفته است.

عقیق: حجت‌الاسلام سيد محمد‌رضا فقيهي، در همايش عمره ويژه دانشگاهيان با بيان اينكه بيش از ۳۴۰ هزار نفر براي اعزام به سرزمين وحي ثبت‌نام كرده بودند، اظهار كرد: با توجه به حذف افرادي كه قبلاً از اين سهميه استفاده كرده و همچنين قرعه كشي بين افراد باقي مانده، ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر به اين سفر نوراني اعزام مي‌شوند.
وي افزود: رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور تشريح كرد: در سال جاري تعداد دانشجوياني كه به عمره اعزام مي‌شوند نسبت به سال قبل
۲۳۰۰ نفر افزايش پيدا كرده است كه از اين ميان بيش از ۸۶۰۰ نفرگروه متاهلين و حدود ۷۰۰۰ نفر گروه مجردين هستند.
رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور اضافه كرد: با توجه به ممنوعيت ايجاد شده براي اعزام دختران مجرد به عمره ، به منظور بهره‌برداري بيشتر خانم‌ها از اين سفر، در سال جاري سهميه دانشجويان متاهل حدود يك هزار نفر نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.
وي همچنين با اشاره به ثبت‌نام
۱۸هزار عضو هيئت علمي براي اعزام به سرزمين وحي تصريح كرد: بيش از ۲۳۰۰ عضو هيئت علمي به اين سفر معنوي اعزام مي‌شوند.
فقيهي سهم استان قزوين در عمره دانشجويي را
۲۵۰ دانشجو و ۲۵ عضو هيات علمي اعلام كرد و گفت: اين افراد تا پايان ارديبهشت سال آينده به عمره مشرف مي‌شوند.
وي با بيان اينكه دوم فرودين نخستين گروه شامل اساتيد به اين سرزمين اعزام مي‌شوند، ادامه داد: آخرين كاروان نيز
۲۹ارديبهشت‌ماه عازم اين سرزمين نوراني خواهند شد.
عمره دانشجويي، سفري ارزان، آسان و با كيفيت
رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور در بخش ديگري از سخنان خود از عمره دانشجويي به‌عنوان سفري ارزان، آسان و با كيفيت ياد كرد و گفت: ستاد عمره و عتبات دانشجويان سه شعار اصلي زيارت آسان، ارزان و با كيفيت را هدف كار خود قرار داده است و به همين منظور برنامه‌هاي فرهنگي متنوعي صورت گرفته است.
وي با بيان اينكه دانشجويان براي اعزام به سرزمين وحي تنها دو ماه منتظر مي‌‍مانند، اظهار كرد: در خصوص وام عمره دانشجويي توافقاتي با بانك ملت انجام شده و بر اين اساس به هر دانشجوي عمره‌گزار
۶۰۰ هزار تومان وام تعلق مي‌گيرد.
فقيهي با بيان اينكه اين ستاد تلاش مي‌كندعمره دانشجويي به نحو احسن برگزار شود، افزود: شعار اصلي و اولويت ما برگزاري عمره دانشجويي با كيفيت بالاست و در اين زمينه تلاش مي‌كنيم افرادي را براي برگزاري عمره دانشجويي انتخاب كنيم تا بتوانند با دانشگاهيان تعامل خوبي داشته باشند.
وي افزود: يكي از برنامه‌هاي فرهنگي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در قبل، حين و بعد از سفر عمره، ارائه بسته‌هاي فرهنگي به دانشجويان عمره‌گذار است كه باعث افزايش آگاهي و معرفت آنان خواهد شد.
رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور با بيان اينكه اعزام به اين سفر نيازمند آموزش است، خاطرنشان كرد: تاكنون همايش آموزشي توجيهي دانشجويان عمره‌گذار در
۲۵ استان كشور برگزار شده و در ساير استان‌ها نيز به زودي برگزار مي‌شود.
فقيهي يادآور شد: جهت آشنايي بيشتر دانشجويان با سفر عمره آموزش مجازي با استفاده از اساتيد مجرب از ششم اسفند ماه آغاز شده است و طي آن هر شب به صورت آنلاين به دانشجويان آموزش داده مي‌شود.


منبع:حج

211008


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین