عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۳۹۳۱
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۲
خداوند هنگامی که به بنی‌اسرائیل فرمان می‌دهد تا به عهد خود وفا کنند از آنها می‌خواهد تا چیزی را به یاد بیاورند تا اطاعت و محبتشان نسبت به خداوند افزایش یابد؛ آیه 40 سوره «بقره» گویای این موضوع است؛ با هم می‌شنویم و می‌خوانیم.

عقیق: قرائت همیشگی قرآن کریم از توصیه‌های  مؤکد خداوند در این کتاب آسمانی و هادیان معصوم دین اسلام است؛ «فَاقْرَؤُوا مَا تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ».

گزیده‌ای از پیام آیات از تفسیر «نور» حجت‌الاسلام قرائتی

1- یاد نعمت‏هاى پروردگار، سبب محبّت و اطاعت اوست. «اذکروا... اوفوا»؛ به هنگام دعوت به سوى خداوند، از الطاف او یاد کنید تا زمینه‏ى پذیرش پیدا شود. «اذکروا»

2- یاد و ذکر نعمت‏ها، واجب است. «اذکروا»

3- نعمت‏هایى که به نیاکان داده شده، به منزله‏ نعمتى است که به خود انسان داده شود. با اینکه نعمت‏ها به اجداد یهودِ زمان پیامبر داده شده بود، امّا خداوند به نسل آنان مى‏گوید فراموش نکنند. «اذکروا»

4- وفا به پیمان‏هاى الهى، واجب است. «عهدى»

5 - بهره ‏گیرى از الطاف خداوند، مشروط به گام برداشتن در مسیر تکالیف الهى است. «اوفوا بعهدى اوف بعهدکم» آرى، اگر مطیع خدا بودیم، خداوند نیز دعاهاى ما را مستجاب خواهد کرد. «اوفوا بعهدى اوف بعهدکم»

6- در انجام تکالیف الهى، از هیچ قدرتى نترسیم و ملاحظه کسى را نکنیم. تبلیغات سوء دشمن، ملامت‏ها، تهدیدها و توطئه‏ها مهم نیست، قهر خدا از همه مهم‌تر است. «و ایّاى فارهبون»

 

منبع:فارس

211008


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین