عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۳۹۱۲
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۱
چهارمین دوسالانه ملی پوستر «طلوع» با موضوع امام عصر (عج) برگزار می‌شود.

عقیق: چهارمین دوره دوسالانه ملی طلوع در رشته های پوستر و تصویرسازی و با موضوع حضرت ولی عصر(عج) بهار سال 93  برگزار می‌شود.

این دوسالانه در دو بخش اصلی و ویژه به دبیری مسعود نجابتی برگزار می‌شود و با توجه به تجربه دوره های گذشته، طراحی پوستر به عنوان بخش اصلی این رویداد در نظر گرفته شده است.

همچنین در بخش ویژه این دوره از دوسالانه با توجه به ظرفیت‌های هنری و قابلیت‌های روایتی تصویر، گرایش تصویر سازی به عنوان بخش ویژه در نظر گرفته شده است.

این دوسالانه  با اهداف بهره مندی از زبان و بیان هنرمندانه در خلق آثار موضوعی، ادای دین هنرمندان به حضرت صاحب الامر و الزمان(عج)، استفاده از آثار خلق شده در فضاهای شهری همزمان با ایام شعبانیه، شناسایی و معرفی استعدادهای جوان هنری، تکریم پدیدآورندگان آثار برتر هنری با موضوع مهدوی و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار، تکمیل بانک اطلاعاتی هنرمندان، ارائه و معرفی آثار در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

ستاد برگزاری دوسالانه ملی «طلوع»  تصمیم گرفته تا محورهای این رویداد را به صورت سه بیت شعر در نظر بگیرد که به شرح زیر است:
-
دستها را همگی گر به دعا برداریم...یوسف خوش خبر از بهر امان می آید
-
خیزید که از پیک صبا این خبر آمد...شب طی شد و هنگام طلوع سحر آمد
-
به طریقی که پر از ظلم شده روی زمین...صفحه ارض پر از عدل و امان خواهد شد

مقررات این دوسالانه به شرح زیر است:
-
شرکت برای عموم هنرمندان و علاقمندان آزاد است.
-
تکنیک خلق آثار محدودیتی ندارد.
-
هر هنرمند می‌تواند هم زمان در هر دو بخش شرکت نماید.
-
هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر سه اثر در هر بخش به دبیرخانه ارسال نماید.
-
طراحی چند لتی با یک موضوع واحد، یک اثر محسوب می شود.
-
شایسته است شرکت کنندگان از ارائه آثار راه یافته به دیگر جشنواره ها و مسابقات خودداری کنند.
-
اثر گروهی به نام صاحبان آن ثبت می شود و در صورت برگزیده شدن این گونه آثار، جایزه به صورت مشترک به صاحبان آن تعلق می گیرد.
-
شرکت کنندگان موظفند در سایت جشنواره ثبت نام و تصویر آثار خود را با حجم حداقل یک و حداکثر دو مگابایت و مود رنگی RGB آپلود و کد رهگیری دریافت نمایند.
-
ارسال آثار بخش پوستر در ابعاد 100× 70 با فرمت TIFF،  dpi300 ومود رنگی CMYK در قالب لوح فشرده ( CD ) با قابلیت چاپ نمایشگاهی از طریق پست و یا تحویل حضوری انجام شود.
-
آثار بخش تصویرسازی به صورت اصل اثر در قطع حداکثر یک ضلع 70 سانتیمتر با احتساب پاسپارتو، و بدون قاب به دبیرخانه ارسال شود.
-
آثار تصویرسازی که به صورت دیجیتال خلق شده باید علاوه بر پرینت رنگی A4 فایل آن نیز با فرمت TIFF،  dpi300 ومود رنگی CMYK به دبیرخانه ارسال گردد.
-
دبیرخانه طلوع با محترم شمردن حقوق معنوی شرکت کنندگان خود را محق می‌داند که در راستای فعالیتهای فرهنگی هنری از تصویر کلیه آثار ارسالی با ذکر نام صاحب اثر در اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی استفاده نماید.
-
مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده است.
-
ارسال اثر به دبیرخانه به معنی قبول شرایط دوسالانه از سوی هنرمند است.
-
به همه صاحبان آثار راه یافته به نمایشگاه کتاب جشنواره و گواهی شرکت اهدا خواهد شد.
-
تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده به عهده دبیرخانه رویداد خواهد بود.

جوایز برگزیدگان در هر بخش‌ نیز به شرح زیر است:

نفر اول : تندیس جشنواره + دیپلم افتخار + 30 میلیون ریال وجه نقد
نفر دوم : تندیس جشنواره + دیپلم افتخار + 20 میلیون ریال وجه نقد
نفر سوم : تندیس جشنواره + دیپلم افتخار +10 میلیون ریال وجه نقد
همچنین به پنج نفر از برگزیدگان هر بخش نیز مبلغ پنج میلیون ریال اهدا می‌شود.

دبیر اجرایی این دروه از دوسالانه بر عهده سعید کردی است و علاقه‌مندان می‌توانند از 20 فروردین تا 31 اردیبهشت ماه 1393 برای ثبت نام و ارسال آثار خود به وب سایت رسمی دبیرخانه دائمی طلوع به آدرس www.toluo.org مراجعه کنند و یا آثار خود را دبیرخانه این دوسالانه به آدرس تهران ، میدان قزوین ، خیابان قزوین ، خیابان شهید مرادی ، فرهنگسرای رازی ، نگارخانه رازیارسال نمایند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55410229-021 تماس حاصل کنند.

 

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین