عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۲۶۴
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۶
زائران در طول سفر مبلغ ۹ هزار تومان بابت خدمات بیمه پرداخت می کنند درحالیکه در صورت بروز حادثه تا سقف ۱۵ میلیون تومان برای امکانات بیمارستانی و ۱۱۴ میلیون تومان بابت دیه تحت پوشش خدمات بیمه ای قرارمی گیرند.

بیمه زائران انفرادی عتباتعقیق:سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص ساماندهی اعزام زائران عتبات در ایام اربعین حسینی(ع) گفت: کمیته‌های کارشناسی طی 10 روزه گذشته با حضور دستگاه‌های همکار در امر اعزام مشتاقان زیارت اباعبدالله(ع) در سازمان حج و زیارت تشکیل شده است و سیاست سازمان حمایت جدی از این سنت حسنه و حرکت مردمی است.

وی در خصوص ساماندهی زائران پیاده در اربعین حسینی افزود: مسئولان سازمان حج و زیارت در دو روز گذشته برای بررسی شرایط سفر زائران به نقاط مرزی کشور در استان ایلام و خوزستان سفر کرده‌اند و بر اساس جمع‌بندی صورت گرفته شورای تأمین استان‌های ایلام و خوزستان مسئولیت میدانی و سازمان حج و زیارت برنامه حمایتی برای زائران پیاده را در برنامه‌های خود دارند و ساماندهی زائران انفرادی در گروه‌های 40 نفره در شهرهای منتهی به نقاط مرزی کشور صورت می گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقدامات خوبی برای انتقال دارو و استقرار چادرهای هلال احمر در مرزها و در کشور عراق برای خدمات رسانی پزشکی به زائران در ایام اربعین صورت می گیرد و حضور این نهاد در ارائه خدمات به زائران جدی است.

اوحدی با بیان اینکه به زائران توصیه می‌شود با توجه به شرایط حاکم در کشور عراق حتما تحت پوشش بیمه قرار گیرند، گفت: زائران در طول سفر مبلغ 9 هزار تومان بابت خدمات بیمه پرداخت می‌ کنند در حالی که در قبال پرداخت این مبلغ در صورت بروز حادثه و بیماری تا سقف 15 میلیون تومان برای امکانات بیمارستانی و 114 میلیون تومان بابت دیه تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرند.

وی بیان کرد: نمایندگان بیمه برای خدمت رسانی به زوار در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه و داخل کشور عراق مستقر شده اند و همچنین برای رفاه حال زائران در کربلا، نجف و در طول مسیر خدمات پزشکی به ایشان ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج کشور اوحدی افزود: تاکنون نزدیک به 400 هزار روادید توسط کنسولگری عراق در ایران برای هموطنانی که برای ایام اربعین به کربلا اعزام می‌شوند صادر شده است و پیش بینی می‌شود قریب به 20 میلیون زائر از اقصی نقاط جهان در ایام اربعین حسینی(ع) به کربلا وارد شوند.وی گفت: برای ارائه تسهیلات بیشتر به زائرانی که تحت پوشش سازمان حج و زیارت در ایام اربعین به عراق اعزام می‌شوند یک روز اقامت بیشتر در کربلای معلی در برنامه سفر ایشان گنجانده شده است.


منبع:شبستان

211008

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین