عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۹۴۷
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳
حجت‌الاسلام مرادی در هفتمین اجتماع مدافعان حرم:
رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفتمین اجتماع مدافعان حرم گفت: هیئتی‌های ما روضه هشتم ماه را جدی بگیرند و در یک روضه کوتاه یک ساعته، یاد هشتم شوال(سالروز تخریب بقیع) را گرامی بدارند.

عقیق:  هفتمین اجتماع مدافعان حرم با حضور عاشقان آل الله در سالن شهید افراسیابی مجموعه شهید شیرودی برگزار شد.

حجت‌الاسلام شهاب مرادی در ابتدای این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های ما به عنوان یک مسلمان حمایت از دین است، امری که هر روز به شکلی خودش را نشان می‌دهد، شاید توجه به این نکته که روزگاری دین به حمایت ما نیاز ندارد، این نکته کاملا خیالی و اشتباه است، دین همیشه به حمایت ما نیاز دارد.

وی افزود:‌ شما زیارت عاشورا می‌خوانید تا ببینید جایتان کجاست و هویت تان چیست، هویت شما بی‌طرفی نیست. تمام بی‌طرف‌ها در جهنم هستند، کسانی که از کوفه بیرون آمدند تا در درگیری امام حسین با عبیدالله دخالت نکنند، چون امام حسین از اینها کمک خواست و آنها گفتند که ما دخالت نمیکنم.

مرادی ادامه داد: کسانی که حتی پیغمبر(ص) را دیده بودند و حضرت علی(ع) را درک کرده بودند، در حوادث عاشورا نتوانستند بفهمند که حق چیست.

رئیس سامان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به سلام و لعن زیارت عاشورا گفت:‌ این لعن دشمنان ما را ناراحت می‌کنند، آن‌ها می‌گویند که چرا شمر و عبیدالله را لعنت می‌کنید، در زیارت عاشورا آمده است که کسانی که لشکر مهیا کردند تا در مقابل حسین بجنگند را لعنت کرده است.

وی افزود: از دوربین تنگ عرفان ناقص به کربلا نگاه می‌کردید می‌گفتید نباید یزید را لعنت کنیم، جایمان کجاست؟‌ ما روزگاری که بحث جنگ پیش می‌آید، دشمنان این را خوب می‌دانند، امروز این وهابیت کوردل می‌داند که حریف شیعه مرتضی علی نیستند، چنانچه زمانی که تمامی کشورها از صدام حمایت کردند ما بچه‌های 13 ساله مان در جبهه‌ها بودند.

مرادی ادامه داد: این شبیه‌سازی را در ذهن خود داشته باشید که اگر قرار بود بسیجیانی از تهران برای دفاع از حرم حضرت زینب عازم دمشق شوند، خیلی‌ها پاکارتر بودند و اگر قصه سلاح به دست گرفتن باشد، این سالن خیلی شلوغ‌تر از این حرف‌ها می‌شد.

وی در ادامه سخنانش به جنگ های اشاره شده در قرآن اشاره کرد و گفت: جنگ با زبان یکی از جهادهای مهم است که الحمدلله امروز می‌توانید با زبانتان جهاد کنید، همین «کلنا عباسک یا زینب» جهاد است. من که فکر می‌کنم می‌بینم که این حرف برای دهان من خیلی بزرگ است و من «عبد عباس» هستم و هر روشنفکری که می‌خواهد ایراد بگیرد، ایراد بگیرد.

مرادی عنوان کرد: ‌حضرت عباس کسی است که امام سجاد فرمودند جمیع شهدا روز قیامت به مقام حضرت عباس(ع) غبطه می‌خورند. این ملا لغتی‌ها که ایراد می‌گیرند نگویید غلامم، اتفاقا غلام خوب مثل غلام‌عباس، غلامرضا، عبدالرضا و ... این‌ها خیلی اسامی زیبایی هستند.

وی افزود: کسی که با قلبش امر به معروف نکند این آدم زیر و رو شده است، این حرکت بسیار خوب شما به عنوان مدافعان حرم، همین که اعلام حساسیت می‌شود که ما نسبت به حرم حضرت زینب حساس هستیم قطعاً در جهان تاثیر دارد، ان‌شاءلله هیئتی‌های ما روضه هشتم ماه را جدی بگیرند و در یک روضه کوتاه یک ساعته به یاد هشتم شوال (سالروز تخریب بقیعبگویید که اگر ما بودیم اجازه نمی‌دادیم بقیع را تخریب کنند و اموالش را به غارت ببرند.

مرادی به سر بریدن‌های دشمن از شیعیان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت:‌ دشمن تلاش می‌کند با رفتار مشمئز آمیز ما را بترساند، سر از بدن یک شهید جدا می‌کنند تا بگویند ما سر می‌بریم! 1400 سال است که برای پیکر بی سر امام حسین(ع) گریه می‌کنیم ما را از چه می‌ترسانید؟! ما فرزند محرم هستیم. رفتار آن‌ها فقط القاء ترس است که باید با رجز به آن پاسخ داد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد:‌ اگر در شهرستان‌ها هم این موضوع را جدی بگیرند، این فضا باعث می‌شود که دشمن به عقب برود چون این حرکت تأثیرگذار است،‌ در جنگ تحمیلی مهم‌ترین ضربه را مادران شهدا به جگر صدام گذاشتند. آنها می‌گفتند جوانانتان را می‌کشیم که مادران شهدا با صلابتشان پاسخ می‌دادند که فرزندانمان فدای امام حسین.(ع)

 در ادامه این مراسم عبدالرضا هلالی و دیگر مداحان اهل بیت عصمت و طهارت‌(ع) به ذکر مصائب آل الله‌ پرداختند.

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین