عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۴۱۶
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۱
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج كشور گفت: بايد بين زائراني كه در روزهاي عادي به سفر معنوي حج اعزام مي شوند با زائراني كه در ايام خاص توفيق زيارت حرم امن الهي را پيدا مي كنند تفاوت گذاشت.
عقیق: همواره با فرا رسيدن ايام عمره مفرده و اعزام زائران به سرزمين وحي، اين سؤال براي برخي متقاضيان پيش مي‌آيد كه علت تفاوت قيمت‌هاي اعزام در چيست.

زائران همواره پيگيرند كه بدانند چرا برخي مبلغ ۱ ميليون و ۷۰۰ هزار تومان، برخي ۲ ميليون و ۱۰۰ هزار تومان و برخي ديگر نيز مبلغ ۲ ميليون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت مي‌كنند.
ناصر خدرنژاد در این باره پاسخ می دهد که گروه‌هاي قيمتي عمره مفرده را به شش بخش زمان‌هاي عادي، ايام نوروز، رجب، شعبان، ۱۵ روزه و ۲۱ روزه تقسيم مي‌كند و مي‌افزايد: بايد بين زائراني كه در روزهاي عادي به سفر معنوي عمره مفرده اعزام مي‌شوند با زائراني كه در ايام خاص توفيق زيارت حرم امن الهي را پيدا مي‌كنند تفاوت گذاشت.

وي همچنين پرواز به جده و يا مدينه و درجه هتل‌ها را نيز در تفاوت قيمت‌ها مؤثر مي‌داند و مي‌گويد: شش گروه قيمتي برگرفته از درجات هتل ضربدر شش زمان‌هاي مختلف عادي، نوروزي، رجب و شعبان، ۱۵ روزه و ۲۱ روزه ضربدر دو مدل پرواز جده و مدينه، ۱۲۰ گروه قيمتي را ايجاد مي‌كند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج كشور با اشاره به كمترين و بيشترين هزينه اي كه براي اعزام به عمره مفرده پرداخت مي‌شود، اظهار كرد: در ايستگاه پروازي تهران حداقل براي عمره ۱۰ روزه ۱ ميليون و ۷۵۰ هزار تومان و حداكثر ۲ ميليون و ۸۶۲ هزار تومان بايد پرداخت شود كه اين مبلغ مربوط به پرواز مدينه در بهترين درجه هتلي و ايام نوروز است.

وي در ادامه با اشاره به عواملي كه در تفاوت قيمت‌هاي هتل‌هاي عمره گزاران دخيل است، دوري و نزديكي به حرم، امكانات و سرويس دهي از سوي هتل‌ها را در اين زمينه مؤثر دانست و گفت: البته اين پارامترها صد در صد نيستند چراكه ممكن است يك هتل به حرم نزديك باشد اما كيفيت مناسبي نداشته باشد.

خدرنژاد بيان كرد: در مدينه بحث دوري و نزديكي هتل‌ها مورد توجه است اما در مكه مكرمه با تواجه به فواصلي كه از حرم وجود دارد و اكثر زائران با سرويس به حرم منتقل مي‌شوند، كيفيت اتاق، زمان ساخت و نوع خدماتي كه داده مي‌شود به عنوان پارامترهاي تغيير قيمت اعزام‌ها نقش دارند.

منبع:حج
211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین