عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۲۴۴
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۲
به برکت وقف در ایام محرم؛
سخنگوی سازمان اوقاف بابیان اینکه بیش از۹هزار موقوفه با نیت اطعام عزاداران حسینی به ثبت رسیده است، گفت: بیش از۱۲میلیون عزادار حسینی به برکت وقف در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)اطعام شدند.
اطعام محرم
عقیق: حسن ربیعی، سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به ابعاد مادی و معنوی فرهنگ وقف اظهار کرد: یکى از بارزترین مصداق هاى تزکیه، صدقه و کاملترین مصداق آن، وقف است که به واسطه وقف، اصل مال انسان ثابت مى ماند و فرع(منافع) آن نیز با دوام و ثباتِ آن اصل، جریان خواهد داشت.
وی با اعلام اینکه 28 هزار موقوفه با نیت عزاداری و اطعام برای امام حسین(ع) در کشور ثبت شده است، افزود: حدود 19 هزار موقوفه با نیت عزاداری و تعزیه داری امام حسین(ع) و 9 هزار موقوفه با نیت اطعام عزاداران حسینی در کشور موجود است که برخی نیز دارای نیات مشترک هستند.
ربیعی با بیان اینکه امسال در راستای اجرای دقیق و امینانه نیات موقوفات مرتبط با امام حسین(ع)، سومین سوگواره «بصیرت عاشورایی» در 2980 بقعه متبرکه و امامزاده سراسر کشور برگزار شد، افزود: در راستای اجرای این طرح، 12 میلیون و 125 هزار نفر براساس نیات واقفان نیک اندیش اطعام شدند.

مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه خاطر نشان کرد: سال 88 در راستای اجرای امینانه نیات واقفان در خصوص اطعام عزاداران حسینی، 6 میلیون و 412 هزار و 282 نفر، در سال 89، 6 میلیون و 881 هزار و 551 نفر، در سال 90، 7 میلیون و 432 هزار و 256 نفر و در سال 91، 7 میلیون و 276 هزار و 15 نفر اطعام شدند.
سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان با اشاره به موقوفاتی که با نیات اطعام عزاداران حسینی هستند، تاکید کرد: این اطعام در مراسم عزادارای که همراه با قرائت قرآن، سخنرانی و مدیحه سرایی است، صورت گرفت و البته در خصوص موقوفاتی که برای اطعام، قید زمان و مکان اعلام شده، طبق همان نیت عمل شده است.


منبع:شبستان


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین