عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۱۲۶
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۵
جوان 28 ساله اهل سنت با حضور در دفتر امام جمعه ورامین به مذهب حقه تشیع روی آورد.
عقیق: مهدی-ب جوان 28 ساله ورامینی، ضمن حضور در دفتر آیت الله سید مرتضی محمودی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان به مذهب تشیع گروید.

به انتخاب مذهب تشیع ایمان کامل دارم

مهدی از یک مادر شیعه و یک پدر سنی دیده به جهان گشود و در ابتدا با تبعیت از راه و رسم پدر، مذهب تسنن را برای خود برگزید اما وی در سن 28 سالگی پس مطالعه و تحقیق فراوان به مذهب تشیع روی آورد.

مهدی در این باره اظهار داشت: یکی از علت های گرایش بنده به تشیع آن است که نورانیت خاصی را در این مذهب احساس کردم که در سایر مذاهب به هیچ عنوان وجود ندارد.

انتخاب مذهب تشیع را بزرگترین اتفاق زندگی خود می دانم

این راه یافته به مکتب جعفری افزود: بنده با برخی از شیعیان ارتباط داشتم و بسیاری از دوستانم هم شیعه هستم و با آنان به بحث و بررسی پرداختم و وقتی رفتارهای منطقی و مودبانه آنان را مشاهده کردم، بیش از پیش به تشیع علاقه مند شدم.

وی با بیان اینکه مدتی را در منطقه سیستان و بلوچستان زندگی کرده و با بسیاری از اهل تسنن بزرگ شدم گفت: کتاب های زیادی را در این خصوص مطالعه کردم و با تحقیق و پژوهش فراوان این مذهب را انتخاب کردم و به این انتخاب خود ایمان کامل دارم.

مهدی یادآور شد: افراد بسیاره به من در این مسیر کمک کردند که در این زمینه از دوستان شیعه که هیچگاه بنده را در این راه تنها نگذاشته اند تشکر و قدردانی می کنم.

وی تأکید کرد: امروز روز بزرگی برای من است و انتخاب مذهب تشیع را بزرگترین اتفاق زندگی خود می دانم که باعث سعادت و هدایت من شد.

این شیعه دوازده امامی گفت: خداوند در این مسیر هیچگاه مرا رها نکرد و همواره پشتیبانی خداوند و اهل بیت را احساس می کردم و همین امر بنده را در طی کردن این مسیر ثابت قدم تر کرد.

انتخاب مذهب باید از روی آگاهی باشد

حجت الاسلام سید محسن محمودی نیز در سخنان با تبریک فراوان به جوان شیعه شده بیان داشت: باید توجه داشت که گرایش به شیعه باید از روی آگاهی و تحقیق باشد و در این صورت است که پایه های اعتقادی انسان مستحکم خواهد بود.

امام جمعه موقت ورامین افزود: نقطه اختلاف شیعه و سنی در مسأله ولایت و امامت است و مذهب تشیع اعتقاد دارد که پیامبر اکرم(ص) هیچگاه جامعه را بدون رهبر رها نمی کند و حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین بعد از خود معرفی کرده است، اما اهل تسنن معتقد هستند که نبی مکرم اسلام، جانشین خود را تعیین نکرده و آن را به انتخاب مردم گذاشته است.

وی ادامه داد: امروز متأسفانه برخی حکام کشورهای اسلامی به اسم خلیفه و امیرالمومنین کشورهای منطقه، به جنایت در جهان می پردازند و چهره اسلام را دچار خدشه می کنند.

این جوان قدر مادر خود بداند

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران اضافه کرد: شیعه با این انحراف تاریخی در بحث جانشینی پیامبر(ص) مخالف است و کتب اهل سنت نیز به روشنی بر جانشینی امام علی(ع) اذعان داشته اند.

وی عنوان کرد: در عصر غیبت نیز وظیفه هدایت و رهبری امت اسلامی بر عهده ولی فقیه است و ولایت فقیه به عنوان نائب امام زمان(عج) عمل کرده و مردم باید به دستورات وی مطابق دستورات امام معصوم(ع) بنگرند.

این مسئول یادآور شد: امروز این جوان شیعه وظائف سنگینی را بر دوش خود احساس می کند و باید با رفتار خوب، منطقی و مناسب بستگان و دیگر دوستان سنی خود را تحت تأثیر قرار داده و زمینه آشنایی آنان را با تشیع فراهم کند.

وی تأکید کرد: مادر این جوان شیعه است و باید مهدی قدر این مادر را بداند و مطمئن باشد یکی از عوامل هدایت وی همین مادر گرانقدر بوده است.

محمودی افزود: مهدی باید همواره احترام پدر خود که از اهل تسنن است را حفظ کرده و با وی به خوبی و نیکی رفتار کند.


منبع:مهر
211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین