عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۸۴۶
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی:
حریزاوی با بیان اینکه همه هیأت‌ها و تشکل‌های باید برای یک هدف که آن جهاد تبیین است تلاش کنند گفت: خوشبختانه هیئات در حوادث اجتماعی و مسائل سیاسی دینی خوش درخشیدند.

عقیق:حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در سومین همایش سرشبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی که با عنوان «میان‌داران جهاد ۳» در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه تهران برگزار شد، گفت: قرآن رسالت‌هایی را برای انسان‌ها تعیین کرده که از آن با عنوان رسالت الله یاد می‌کند؛ یکی از رسالت‌های مؤمنین ایجاد بسط ید برای ولی و رهبر جامعه است البته رهبری که شرایط و شاخصه‌های رهبری امت اسلامی را داشته باشد.

وی افزود: برای مثال وجوحات شرعی که برای امام معصوم پرداخت می‌شود برای رهبر جامعه بسط ید ایجاد می‌کند. در ایجاد بسط ید برای رهبر جامعه اسلامی نیاز به فکر و اندیشه است.

حریزاوی با استناد به فرمایش حضرت آیت الله بهجت گفت: آیت الله بهجت در پاسخ به سوال یکی از روحانیون که قصد شرکت در انتخابات و ورود به مجلس را داشت چنین فرمودند ورود به مناصب عالیه و متوسطه اگر در آینده به گناه می‌افتید حرام است، اما مجلس محل عناوین ثانویه است و اجرای عناوین ثانویه باید زیر نظر زعیم باشد و زعیم بدون دلیل نظر نمی‌دهد. حضور شما برای این است که نظر، ولی را تشریح کنید تا نمایندگان مجلس هم به صورت معتدل عمل کنند.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه تشکل‌های دینی باید بر جهاد تبیین تمرکز داشته باشند عنوان کرد: مصالح جامعه و امت اسلامی باید تبیین شود. چگونه باید تبیین شود و از چه ادبیاتی باید استفاده کنیم؟ همه این‌ها نیاز به کار و تحلیل و مباحثه دارد و این وظیفه کلیدی بر دوش همه ماست.

وی با اشاره به اینکه هیأت یک تشکیلات عمیق، گسترده و یک میراث سترگ تاریخی است، افزود: این تشکیلات را اهل بیت (ع) به وجود آوردند. در دوران خفقان عباسی، هیأت‌های خانگی راه‌اندازی شد.

وی گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند هیچ کاری بدون تشکیلات پیش نمی‌رود تشکیلات یکی از فرایض هر گروه مردمی است که هدفی را دنبال می‌کنند. تشکیلات یعنی نظم، یعنی تقسیم وظایف، یعنی ارتباط و اتصال، و زنجیره‌ای کار کردن؛ این معنای تشکیلات است. این چیزی است که نه فقط بد نیست بلکه یک چیز خوب و بلکه یک چیز ضروری است. هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمی‌رود؛ انقلاب اسلامی هم بدون تشکیلات پیش نرفت و پیروز نشد. انقلاب یعنی یک نظم و سازماندهی که برای دگرگون کردن نظام شیطانی و طاغوتی در مقابل پیش می‌آید.

حریزاوی به فلسفه دور هم جمع شدن اشاره و ابراز کرد: یک سازمان و یک تشکل سیاسی است که می‌تواند همه نیروها را در یک جهت حرکت درآورد، بالقوه را بالفعل کند، از انحراف جلوگیری کرده و نیروهای کم کار و راکد را شتاب دهی بخشد. در سوره آل عمران آمده است ای اهل ایمان صبور باشید و یکدیگر را به صبر و مقاومت سفارش کنید و …؛ در کار تشکیلاتی صبر لازم است و هم صبر در آن ایجاد شود یعنی کسانی که کار تشکیلاتی می‌کنند یا با یک تشکیلات کار می‌کنند آدم‌های پخته‌تر و با تحمل تری هستند.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: کار تشکیلانی باید آرمان داشته باشید اصول کار تشکیلاتی از منظر رهبر انقلاب شامل خودسازی، تزکیه، برنامه ریزی و ابتکار، هماهنگی در کار، همکاری. مشارکت و … است. کار تشکیلاتی زمانی قیمت پیدا می‌کند که آرمان داشته باشد. آرمان یک هدف بلندمرتبه، ملکوتی و مقدس است. همه هیأت‌ها و تشکل‌های باید برای یک هدف که آن جهاد تبیین است تلاش کنند. خوشبختانه هیئات در حوادث اجتماعی و مسائل سیاسی دینی خوش درخشیدند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین