عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۹۵۰۵
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۴
میراحمدی خبر داد:
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که امسال حدود پنج میلیون زائر ایرانی داشته باشیم و تأکید کردیم تا پارکینگ برای خودروهای شخصی و هم‌چنین وسایل حمل و نقل عمومی فراهم شود.

عقیق: سید مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین حسینی در حاشیه جلسه این ستاد در جمع خبرنگاران بیان کرد: اربعین پیش‌رو با شرایط ویژگی‌های خاصی از نظر منطقه‌ای برگزار خواهد شد؛ امروزه ظلم و جنایت علیه مردم غزه به‌دست رژیم صهیونیستی رقم می‌خورد و اربعین امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود و جهانی است و جهانی‌تر خواهد شد.

وی افزود: مقاومت شجاعانه فلسطین و غزه زیر شدیدترین بمباران‌ها و مشکلات مختلفی وجود دارد و به گفته‌ی مسئولان گروه‌های مقاومت، این بر اثر درسی است که از حادثه کربلا و عاشورا گرفته‌اند. ما خودمان را برای اربعین امسال آماده می‌کنیم که اربعین به‌یادماندنی را با همت و مشارکت مردم رقم بزنیم.

رئیس ستاد اربعین عنوان کرد: ضمن بررسی آسیب‌های اربعین سال گذشته که البته با رضایت‌مندی خوب زوار همراه بود، خودمان را دچار نقصان و کاستی می‌دانیم و باید بر آن غلبه کنیم. ما عملیات اجرایی اربعین 1403 را آغاز کردیم و برنامه‌هایی که بعد از اربعین گذشته ندارم دیده بودیم، از امروز وارد فاز اجرا خواهد شد.

میر احمدی گفت: قرار شد زمان ثبت‌نام از زوار اربعین که سال‌های گذشته از اول ماه محرم آغاز می‌شد، از ماه ذی‌الحجه صورت بگیرد تا زائران زمان بیشتری را برای برنامه‌ریزی داشته باشند و ما هم بهتر بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم.

وی بیان کرد: هم‌چنین اعتبارات ویژه برای تکمیل زیرساخت‌ها و رفع مشکلات جاده‌ها صورت گرفته است. پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود پنج میلیون زائر ایرانی داشته باشیم و تأکید کردیم تا پارکینگ برای خودروهای شخصی و هم‌چنین وسایل حمل و نقل عمومی فراهم شود. البته در زمینه وسائل حمل و نقل عمومی کمبود داریم و با عراق در حال گفت‌وگو هستیم که بیش از 1000 دستگاه اتوبوس عراقی، حمل و نقل زائران را از ایران به داخل عراق را انجام دهند.

رئیس ستاد اربعین خاطر نشان کرد: ورود خودروهای شخصی ایرانی به خاک عراق از جمله مسائلی است که مورد گفت‌وگوست که این موضوع را دنبال می‌کنیم و هنوز نهایی نشده است. هم‌چنین در برنامه داریم زائران به وسیله ریل‌باس از پایانه مسافربری مهران به پایانه مرزی منتقل شوند و این مسأله را دنبال می‌کنیم و هنوز نهایی نشده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین