عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۷۸۱۱
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳
در اختتامیه کنگره ملی نوحه صورت می گیرد:
دبیر نخستین کنگره ملی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی گفت: اختتامیه این کنگره فردا یکشنبه دوم مهرماه در سالن همایش‌های برج میلاد با معرفی برگزیدگان برگزار می‌شود.

عقیق:مهدی زنگنه دبیر نخستین کنگره ملی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی در گفت‌وگویی اظهار داشت: اختتامیه این کنگره فردا یکشنبه دوم مهرماه از ساعت ۱۴:۳۰ با معرفی برگزیدگان در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود. همچنین از ساعت ۱۰ صبح در سالن جلسات برج میلاد نشست تخصصی نوحه‌سرایان و نغمه‌پردازان کشور با موضوع بررسی نوحه‌های محرم ۱۴۰۲، قبل از مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

تعداد بازدید : 180

تیزر برگزاری مراسم اختتامیه کنگره نوحه

نوحه‌سرای برتر معرفی شود

وی با اشاره به اینکه این کنگره در سه بخش برنامه‌ریزی شده است، گفت: در بخش اصلی  با عنوان «نوحه‌سرایان برتر سال»، پنج نوحه‌سرای برگزیده براساس مجموعه آثار عاشورایی انتخاب خواهند شد. در بخش ویژه با عنوان «محورهای محتوایی»، انتخاب یک اثر در هریک از محورهای هشت‌گانه‌ مدنظر است. در بخش جنبی با عنوان «نوحه کودک و نوجوان مقالات و پایان‌نامه‌ها» انتخاب سه اثر برگزیده ویژه‌ کودک و نوجوان و انتخاب سه اثر علمی و پژوهشی برتر مدنظر است.

۱۱۰۰ اثر به دبیرخانه کنگره نوحه رسید

زنگنه با بیان اینکه در مجموع ۱۹۳ نفر در این کنگره شرکت و بالغ بر هزار و ۱۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که داوری آن از روز سه‌شنبه ۷ شهریورماه آغاز و در نهایت برگزیدگان انتخاب شدند، تصریح کرد: در این کنگره بناست به نفر اول (زبان فارسی) ۵۰ میلیون تومان به همراه یک سفر عتبات، نفر دوم (زبان فارسی) ۴۰ میلیون تومان به همراه یک سفر عتبات،‌ نفر سوم (زبان فارسی) ۳۰ میلیون تومان به همراه یک سفر عتبات،‌ نفر برتر زبان عربی ۵۰ میلیون به همراه یک سفر عتبات،‌ نفر برتر زبان آذری ۵۰ میلیون به همراه یک سفر عتبات اهدا شود. در این بخش نوحه‌سرایان اقصی‌نقاط کشور نیز می‌توانند آثار خود را با گویش‌ها و لهجه‌های گوناگون بومی ایران، ارسال کنند.

اعلام نتایج پویش «با کدام نوحه زندگی کردی»

دبیر نخستین کنگره ملی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی ادامه داد: در حاشیه برگزاری این کنگره، پویش «با کدام نوحه زندگی کردی» به راه افتاده است که در این پویش ۷۲ نوحه برتر در ۱۰۰ سال گذشته انتخاب و به داوری مردم گذاشته شده است. علاقمندان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۳*۹۹۹* در این پویش شرکت کنند.

وی گفت: بناست در مراسم اختتامیه نتیجه پایانی این پویش نیز از سوی برگزارکنندگان اعلام شود.

تجلیل از حاج محمدرضا طاهری

زنگنه تصریح کرد: یکی دیگر از بخش‌های مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی تجلیل از محمدرضا طاهری مداح سرشناس کشورمان است.

دبیر نخستین کنگره ملی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی در پایان خاطرنشان کرد: این مداح کشورمان با عنوان پرچم‌دار نغمه‌پردازی نوین به جهت سه دهه نغمه‌پردازی و خلق نواهای نوآورانه و در عین حال اصیل برای جلسات عزاداری و موالید اهل بیت(ع) تجلیل خواهد شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین