عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۹۶۵
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲
با تکمیل ظرفیت کاروان‌های عتبات برای دهه اول محرم، سازمان حج و زیارت ثبت‌نام دور جدید سفرها را تا پایان مرداد آغاز کرد. مسؤول یکی از دفاتر زیارتی می‌گوید: ظرفیت کاروان‌ها برای تاسوعا و عاشورا در ساعات نخست، تکمیل شد.

عقیق:در کم‌تر از ۲ روز پس از آغاز نام‌نویسی سفر عتبات برای دهه اول محرم، ظرفیت کاروان‌ها تکمیل شد.

ظرفیت کاروان عتبات در تاسوعا و عاشورا به سرعت تکمیل شد

سازمان حج و زیارت برای دهه اول محرم ظرفیت سفرهای زمینی را باز کرده و در همه استان‌ها، بر اساس تقاضا کاروان‌هایی پیش‌بینی شده بود. هزینه همراهی با این کاروان‌ها متوسط هفت میلیون تومان اعلام شد.

اما با توجه به تقاضای بالا برای این سفر معنوی، به سرعت ظرفیت کاروان‌ها تکمیل شد. مشتاق، مسؤول یکی از دفاتر زیارتی می‌گوید: ظرفیت کاروان‌ها برای سفر عتبات در تاسوعا و عاشورای حسینی، در ساعات نخست ثبت‌نام، تکمیل شد.

همچنان خبری از سفرهای هوایی عتبات در محرم نیست

با توجه به تکمیل ظرفیت کاروان‌ها برای دهه اول محرم، سازمان حج و زیارت ظرفیت‌های جدید را تا پایان مرداد باز کرده است و متقاضیان سفر عتبات می‌توانند در دور جدید اعزام‌ها ثبت‌نام کنند. البته تا پایان مرداد برای همه کاروان‌ها به صورت زمینی برنامه‌ریزی شده است و همچنان خبری از سفرهای هوایی عتبات نیست.

برخی از شرکت‌های مجری اعزام زائران به عتبات، در حال مذاکره با ایرلاین‌ها هستند تا بتوانند برای سفر عتبات در ماه محرم پرواز چارتر کنند. اما با توجه به بالا بودن هزینه پروازها، هنوز سفرهای هوایی عتبات در ماه محرم اجرایی نشده است و ثبت‌نامی هم تا این لحظه برای این سفرها انجام نمی‌شود.

به گزارش فارس، دور جدید سفرهای زیارتی به عتبات از اول مرداد آغاز می‌شود. پنجم و ششم مرداد تاسوعا و عاشورای حسینی است که بسیاری از ایرانیان برای عزاداری در این ایام به کربلا مشرف می‌شوند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین