عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۷۷۰
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۷
همزمان با اتمام مهلت ثبت نام و ارسال آثار:
مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار به مهرواره هوای نو پایان یافت و تعداد ۶۸۴۷ هیأت در این دوره ثبت‌نام کردند.

عقیق: در دومین مهرواره هوای نو با شعار «در هوای نو هیأت نفسی تازه کنیم» بناست هیأت‌های برگزیده سال ۱۴۰۱ معرفی و تجلیل شوند. هدف از برگزاری این مهرواره کمک به ارتقای سطح نگرش، نگاه و رویکرد هیأت و ارکان هیأت به عموم مردم به گونه‌ای که همه ایرانیان باید مخاطب هیأت باشند؛ یعنی هیأت‌ها باید برای عموم مردم آغوش باز کنند. همچنین تلاش برای تغییر نگرش مردم به هیأت به واسطه تغییر تصویر ارائه شده رسانه‌ها از هیأت است، به گونه‌ای که هیأت محصور در زمان مناسبتی یا سبک سینه‌زنی نباشد.

ثبت ۱۵ هزار ۵۶۷ رشته هیأت در دبیرخانه مهرواره هوای نو

مهرواره دوم در چهار بخش شامل نهاد هیأت، ارکان هیأت، تولیدات هیأت و فراهیأت و در قالب ۴۱ رشته تدارک دیده شده بود که در نهایت ۶ هزار و ۸۴۷ هیأت ثبت‌نام کردند که نسبت به ثبت‌نام حدود ۵ هزار هیأت در سال گذشته، افزایش مشارکت را نشان می‌دهد. از ۱۵ هزار ۵۶۷ رشته هیأت، ۸ هزار و ۸ اثر در نهاد هیأت، ۳ هزار و ۵۴۶ اثر در بخش ارکان هیأت، ۲ هزار و ۴۷۳ اثر در بهش تولیدات هیأت،  ۱ هزار و ۵۴۰ اثر در بخش فراهیأت شرکت کردند. برخی از هیأت‌ها در چند رشته ثبت‌نام و فعالیت‌های خود را ارسال کردند که در این خصوص محدودیتی وجود نداشت.

داوری‌ها تا پایان تیرماه انجام می‌شود

بلافاصله بعد از پایان زمان ثبت‌نام، هیأت داوران مهرواره در بخش‌های مختلف، روند کار داوری‌ها را آغاز کردند. هدف مسئولان برگزاری مهرواره هوای نو این است که فرایند داوری‌ها تا پایان تیرماه به اتمام برسد.

سال گذشته در دوره نخست مهرواره، حدود ۵ هزار هیأت شرکت کردند و در مجموع ٣٠ هزار اثر هیأت‌ها توسط ١٠٠ داور بررسی و اختتامیه آن، ٢۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در تالار وحدت برگزار شد. در حاشیه مهرواره نشست‌های تخصصی با حضور هیأت‌های فعال و برگزیده با مسئولان کشوری برگزار شد. سال گذشته مهرواره ٣٢ رشته داشت که امسال به ۴١ رشته رسیده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین