عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۶۳۷۳
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱
عملیات توسعه و بازسازی خیابان‌های اطراف حرم حضرت زینب سلام الله علیها آغاز شده است تا زائران در فضایی امن و مناسب به حرم عمه سادات مشرف شوند.

عقیق: روند توسعه و بازسازی اطراف حرم حضرت زینب سلام الله علیها آغاز شده و تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.

در این بازسازی با توجه به لزوم ایجاد فضای مناسب برای تردد زائران، خیابان زینبیه در دمشق در حال باسازی است تا زائرانی که قصد تشرف به حرم عمه سادات را دارند، در مسیر دچار مشکل نشوند. چرا که در سال‌های گذشته، داعش و تکفیری‌ها مسیر زیارت حرم حضرت زینب سلام الله علیها را تخریب و حتی در حوالی حرم نفوذ کرده بودند که با تلاش نیروهای مقاومت و مدافعان حرم، این مکان مقدس، پاکسازی و امنیت در آن برقرار شد.

حرم حضرت زینب (س)

اکنون که امنیت در دمشق برقرار شده و زائران کشورهای مختلف روزانه به حرم عمه سادات مشرف می‌شوند، بازسازی و ایجاد فضایی امن و مناسب برای تردد زائران امری مهم به شمار می‌ررود.

بر همین اساس، خادمان حرم حضرت زینب سلام الله علیها به همراه مسؤولان ستاد بازسازی و توسعه عتبات، در حال بازسازی این قطعه از بهشت هستند؛ به طوری که در کنار آسفالت خیابان اطراف حرم، به زیباسازی پیاده‌روها و ایجاد روشنایی اهتمام شده است. عریض کردن خیابان‌های اطراف حرم نیز از دیگر برنامه‌های طرح توسعه و بازسازی حرم عمه سادات به شمار می‌رود.

به گفته یکی از مسؤولان بازسازی حرم حضرت زینب سلام الله علیها، پارکینگی با مساحت هفت هزار متر مربع در ضلع جنوبی حرم عمه سادات احداث شده است. همچنین روند مسقف سازی یکی از صحن‌های حرم همچنان در حال انجام است و این طرح نیز بیش از ۷۵ درصد پیشرفت داشته است.

از سال گذشته روند اعزام زائران کشورمان به دمشق به طور کلی متوقف شد و به نظر می‌رسد با تلاش مسؤولان، از اوایل ماه آینده سفرهای زیارتی به سوریه برقرار شود.

در ادامه تصاویری از بازسازی خیابان‌های اطراف حرم حضرت زینب سلام الله علیها در دمشق را مشاهده می‌کنید:

پایان پیام/


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین