عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۲۴۷۶
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۳
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با برشمردن اهمیت اقامه نماز گفت: اگر ما نماز را محکم بگیریم آمار فساد در جامعه کم می‌شود‌‌...
عقیق: حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی عصر دیروز در جلسه شورای اداری استان لرستان ‌به مسئله نماز اشاره کرد و افزود: وضع نماز نسبت به گذشته خوب است، اما نسبت به آنچه باید باشیم بد است.

وی با بیان اینکه باید همه از یاوران نماز باشیم، اظهار داشت: اگر ما نماز را محکم بگیریم آمار فساد در جامعه کم می‌شود‌، اگر مردم اهل نماز شدند فساد و فحشا کمتر می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه اگر مسئله نماز را پررنگ‌ کنیم کاهش فساد را در جامعه مشاهده می‌کنیم، گفت: ‌مدیران باید به نمازخانه‌های ادارات اهمیت دهند و نباید اتاق مدیران از نمازخانه‌ها شیک‌تر باشد.

‌قرائتی با بیان اینکه مدیران باید در ارزیابی‌های خود وضعیت نماز کارکنان را مدنظر قرار دهند، یادآور شد: امام سجاد(ع) می‌فرمایند «خدایا هرچه درجه من بالا می‌رود متواضع‌ترم کن و امام راحل نیز همین‌گونه بود و هرچه عزت امام بیشتر می‌شد تواضع وی نیز بیشتر می‌شد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: خیلی از ما و به ویژه مسئولان در مسئله صرفه‌جویی خوب عمل نکرده و ولخرج هستند‌ ‌به عنوان مثال در خیابان فاطمیه تهران در یک خیابان بیش از ۱۰ تا ۱۲ سالن جلسه ساخته شده که این در نوع اسراف است.

وی با بیان اینکه باید فکر کنیم که به اسم دین چقدر اسراف می‌‌کنیم و چطور می‌شود که با مردم در این زمینه رفیق شد، تاکید کرد: ‌مدیر باید از مردم، در مردم و با مردم باشد.

وی خاطرنشان کرد:‌ اگر بگویم موفق‌ترین مدیری که تاکنون روی کره زمین دیده‌اید چه کسی است می‌‌گویم که حجت‌الاسلام مرحوم ابوترابی است.

رئیس ستاد اقامه نماز جمعه کشور اظهار داشت: امروز تجاوز به آبروی مردم باب شده و هنوز هیچ کدام از دکترای حقوق نتوانسته‌اند قانونی را در این زمینه وضع کنند.

‌قرائتی خطاب به مدیران گفت: چرا مزه دین را به بچه‌هایمان نچشانده‌ایم و از امروز به بعد باید در این زمینه همه تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هرچه فساد در جامعه زیاد می‌شود شما مدیران باید فتیله معنویت را بیشتر بالا ببرید.

‌قرائتی با بیان اینکه باید دختران را زودتر شوهر دهیم و نگذاریم که به وسیله ادامه تحصیل از ازدواج باز بمانند‌، گفت: همسر سومین نیاز بشر است که بعد از اکسیژن، نان و آب همسر است که نیاز انسان را برطرف می‌کند.

‌وی با بیان اینکه مدیریت ما امروز متأسفانه یک مدیریت پرخرج و پلاستیکی است‌، ‌افزود: اگر سه سال کتاب‌های دانش‌آموزان ما تمیز نگه داشته شود و مورد استفاده دیگران قرار گیرد تمام معلمان ما خانه‌دار می‌شوند.

‌قرائتی خطاب به مدیران گفت: باید در لرستان کاری شود که ۲۰۰ مدیر مانند شهید رجایی داشته باشیم.     


منبع: مشرق
212009
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: