عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۶۷۴
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
بارها وقتی شهید مسلم خیزاب برای دفاع از حرم راهی سوریه می‌شد، محمدمهدی خودش را در کوله‌پشتی پدرش قایم می‌کرد تا قاچاقی با پدرش به مأموریت برود!

عقیق: بعد از شهادت مسلم خیزاب سجاده‌اش که در بالکن بود، هنوز سرجایش است و گل‌هایی که روزهایی مسلم به آن‌ها رسیدگی می‌کرد، همچنان رشد می‌کنندY بدون اینکه همسر مسلم به آن‌ها کاری داشته باشد، این‌ها بخشی از صحبت‌های اعظم رنجبر همسر شهید مسلم خیزاب است که معتقد است شهیدش حواسش به همه چیز حتی گل‌ها هم هست.


مزاح مسلم با یک تشییع نمادی!

جناب خیزاب! سرهنگ من! إن‌شاالله از سربازان آقا امام زمان (عج) باشی

از آنجایی که شهید مسلم خیزاب به رهبر علاقه داشت، قبل از شهادتش به همسرش سفارش کرده بود: اگر من شهید شدم و از شما پرسیدند چه چیزی می‌خواهید، بگویید دیدار حضرت آقا! همین هم شد و بعد از شهادت مسلم، با درخواست محمدمهدی و مادرش، آن‌ها به دیدار رهبر انقلاب رفتند. محمدمهدی در آنجا صحبتی کوتاه با رهبر انقلاب داشت و بعد گفت: لبیک یا خامنه‌ای! جانم فدای رهبر، برای سلامتی آقا مسلم صلوات، برای سلامتی رهبر معظم بلندتر صلوات. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم در پاسخ به محمدمهدی فرمودند: «جناب خیزاب.. سرهنگ من.. إن‌شاالله از سربازان آقا امام زمان (عج) باشی».

قاچاق آدم در کوله‌بار شهید مدافع حرم!


شب‌های قبل از مأموریت، محمدمهدی به درون کوله پشتی نظامی پدرش می‌رفت تا او را از رفتن منصرف کند یا اینکه همراه او برود

به گزارش فارس، شهید مدافع حرم مسلم خیزاب در ۱۰ دی‌ماه سال ۱۳۵۹ شمسی در «اصفهان» به دنیا آمد. او  در لشکر ۱۴ امام حسین (ع) تا فرماندهی «گردان یا زهرا (س)» پیش رفت. با آغاز نبرد ترویست‌ها در سوریه، مسلم عزم حضور در دفاع از حرم حضرت زینب (س) را کرد و سرانجام در سال ۱۳۹۴ موفق شد برای دفاع عازم شود.

او سرانجام در جریان عملیات محرم در ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۴ در سوریه به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای اصفهان به خاک سپرده شد. شهید مسلم خیزاب در وصیت‌نامه‌اش درباره نوشته سنگ مزارش نوشت: بر روی سنگ قبرم بنویسید تشنه نابودی صهیونیست‌ها بوده و هستم و بهترین روزم، روز نابودی صهیونیست‌هاست.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین