عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۴۶۸
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹
با وجود تلاش سازمان حج و زیارت برای ساماندهی سفرهای زیارتی، ماه گذشته بیشتر زائران به صورت انفرادی عازم زیارت عتبات شدند.

عقیق: سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام زائران به عتبات، پس از اربعین دوباره ظرفیت‌های بسیاری را برای سفرهای زیارتی به عتبات ایجاد کرد.

با این وجود در نیمه آبان‌ماه با افزایش قیمت ارز، هزینه سفر عتبات نیز بالا رفت و همین امر موجب شد تا بسیاری از مشتاقان زیارت عتبات، به جای سفر کاروانی به کربلا، به صورت انفرادی و البته کوتاه مدت عازم عراق شوند.

بر اساس بررسی خبرگزاری فارس، در کنار بالا بودن هزینه سفر عتبات، نبود بسته‌های زیارتی کوتاه مدت نیز موجب افزایش تقاضا برای سفر زمینی و انفرادی عتبات شده است. این امر در حالی است که سازمان حج و زیارت سعی داشته تا سفر عتبات را ساماندهی و حتی هزینه این سفر را کاهش دهد. اما با توجه به افزایش نرخ ارز، این امر محقق نشد و هزینه سفر عتبات از نیمه آبان‌ماه نسبت به گذشته افزایش یافت.

به گزارش فارس، دور جدید سفرهای زیارتی به عتبات تا بیستم آذرماه ادامه دارد و هزینه این سفر به صورت هوایی از ۱۰ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و به صورت زمینی از  پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تا پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین