عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۴۴۳۲
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
با توجه به استقبال زائران برای سفر به عتبات، شرکت‌های مجری اعزام زائران به عتبات در دور جدید سفر‌ها اقدام به افزایش ظرفیت کاروان‌ها کرده‌اند، به طوری که ۷۰ هزار ظرفیت تا ۲۰ آذرماه پیش‌بینی شده است.

عقیق: سفر به عتبات در دور جدید در حال انجام است و بر اساس برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت این دور از سفرها تا بیستم آذرماه ادامه دارد.

ایجاد ظرفیت ۷۰ هزار نفره برای سفر عتبات در یک ماه

با توجه به استقبال زائران از سفر عتبات، شرکت‌های مجری اعزام زائران اقدام به افزایش ظرفیت کاروان‌ها کردند؛ به طوری که در این دوره که از ۲۰ آبان‌ماه آغاز شده، بیش از ۷۰ هزار ظرفیت پیش‌بینی شده است تا زائران از شهرهای مختلف بتوانند عازم سفر به کربلا شوند.

هزینه سفر عتبات در دور جدید اعزام‌ها

 با وجود افزایش ظرفیت‌ها، همچنان سفر هوایی به عراق از بسیاری از شهرها برقرار نیست و مشتاقان زیارت عتبات باید به صورت زمینی عازم عراق شوند.  هزینه سفر عتبات در این دوره به صورت هوایی از ۱۰ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است و با توجه به بالا بودن هزینه سفر هوایی، این نوع سفرها متقاضیان زیادی نیز ندارد. هزینه سفر زمینی عتبات نیز از پنج میلیون و تا پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

جلوگیری از تعطیلی سفرهای عتبات با راه‌اندازی کاروان‌هایی با ظرفیت محدود

علاوه بر این، برخی از شرکت‌های مجری اعزام زائران به عتبات به دلیل مشکل در تأمین ارز متشکل سفرها را لغو کردند و برخی دیگر از دفاتر برای اعزام زائرانی که از این سفرها بازماندند، کاروان‌هایی با ظرفیت کم‌تر راه‌اندازی کرده‌اند تا همه مشتاقان زیارت عتبات بتوانند به این سفر معنوی مشرف شوند.

به گزارش فارس، پس از شیوع کرونا ابتدا سفرهای هوایی عتبات برقرار شد و پس از حدود ۶ ماه سفرهای زمینی عتبات نیز از سر گرفته شد و هم‌اکنون زائران در قالب کاروان‌های زمینی و هوایی بدون نیاز به اخذ ویزا به عتبات مشرف می‌شوند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین